Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

banner

MyPhone Słuchawki bordo

Dzisiaj swoją premierę miały słuchawki HYKKER Soul Sound, które to pojawiły się w sieci sklepów Biedronka na terenie całego kraju. Z informacji od producenta dowiadujemy się że przeznaczone są one dla młodych i przebojowych osób, które ulubioną muzykę chcą mieć zawsze pod ręką. Ponadto słuchawki te wyróżniają się nowoczesnym designem, modną kolorystyką i kompaktowym kształtem a wszystko to za 24.99zł. Zachęceni taką reklamą oraz ceną, postanowiliśmy się im bliżej przyjrzeć. 

I. Wygląd i wykonanie

Słuchawki znajdziecie w dość fajnym tekturowym pudełku z przeźroczystą ścianką przez którą będziecie mogli zobaczyć jedną z słuchawek i zapoznać się z jej wykonaniem. Oczywiście nie zabrakło też loga producenta, nazwy modelu oraz specyfikacji technicznej. 

Wewnątrz pudełka oprucz słuchawek znajdziecie jeszcze przewód audio, kartę gwarancyjną oraz instrukcję obsługi.

Słuchawki otrzymaliśmy w kolorze czarno-bordowym ale są one dostępne również w innych wersjach kolorystycznych.

Słuchawki pomimo swojej niskiej ceny zostały całkiem nieźle wykonane. 

Pałąk wykonany został z czarnego tworzywa, które jak dla mnie zbyt łatwo zbiera odciski palców, z drugiej jednak strony dobrze się prezentuje. Od spodu zastosowano szary plastik w połączeniu z również szarą gumą przykrywającą gąbkę w górnej części słuchawek (w recenzji wideo wydawało mi się że to eko-skóra, ale to jednak zwykła guma), jest ona przyjemna w dotyku i powinna też być łatwa w utrzymaniu. Oczywiście posiada on regulację, tak więc nie będzie kłopotu z dopasowaniem do siebie. 

Muszle słuchawek nie są przesadnie duże i świetnie dopasowują się do uszu. Obłożone zostały gąbką i obszyte miękką eko-skórą, dzięki czemu są bardzo wygodne nawet podczas dłuższego słuchania muzyki. Zewnętrzne strony muszli wykonano z tworzywa w dwóch kolorach (kolorystykę mogliście zobaczyć na zdjęciach powyżej).

Wraz z słuchawkami otrzymujemy przewód audio zakończony po obu stronach wtykami miniJack 3.5mm. 

Dużym atutem słuchawek HYKKER Soul Sound jest możliwość ich złożenia, dzięki czemu stają się bardziej mobilne, Bez problemy zmieścimy je w plecaku czy damskiej torebce, dzięki czemu będziemy mogli je częściej zabierać ze sobą.

 

 

II. Specyfikacja techniczna i jakość dźwięku

Na początek kilka danych na temat specyfikacji jakie możemy znaleźć na pudełku i stronie producenta.

- typ: nauszne zamknięte
- przetwornik: 40 mm
- impedancja: 32 Ω
- pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 kHz
-składany pałąk o regulowanej długości
- wejście: minijack 3,5 mm
- odłączany przewód audio 155 cm
- waga netto: 212 gram

Trzeba przyznać że jak na słuchawki za 25zł to specyfikacja ta wygląda imponująco. 

Na koniec to co chyba najważniejsze jeżeli chodzi o słuchawki czyli dźwięk.

Powiem wam że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością dźwięku jaki oferują te słuchawki, ponieważ grają one lepiej niż niejedne nawet nieco droższe modele. Być może wysokie tony mogły by być nieco lepiej słyszalne, dźwięk bardziej wyrazisty, ale i tak jest nieźle, szczególnie gdy przypomnimy sobie że kosztują one niecałe 25zł.

Na plus możemy również zaliczyć bardzo dobre tłumienie dźwięku na zewnątrz. Pomimo iż słuchamy muzyki na najgłośniejszym poziomie, dźwięk praktycznie nie wydobywa się na zewnątrz. 

III. Podsumowanie

Na koniec kilka słów podsumowania i moja ocena słuchawek Hykker Soul Sound. Na wstępie musimy ustalić sobie że nie są to słuchawki dla audiofilów czy nawet bardziej wymagających użytkowników oczekujących od słuchawek idealnej jakości dźwięku, ale też chyba nikt nie ma wątpliwości że otrzyma taki sprzęt za kwotę 25zł. Dobre słuchawki to wydatek przynajmniej kilkuset złotych i więcej. Aby sprawiedliwie ocenić te słuchawki musimy popatrzyć więc na nie przez pryzmat ceny, i tutaj trzeba przyznać że w swojej kategorii cenowej są one klasą samą dla siebie. Bardzo przyzwoite wykonanie, wygodne muszle słuchawek, składany i regulowany pałąk, oraz jak na tą półkę cenową wyjątkowo dobra jakość dźwięku  to niewątpliwe atuty tych słuchawek. Czy są one godne polecenia? Biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości, to jak najbardziej tak. Jeżeli szukacie słuchawek w cenie do 60zł to nie ma co przepłacać i tutaj Hykker będzie świetnym wyborem, przy wyższym budżecie warto będzie jednak poszukać czegoś innego.