Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

banner

  myPhone Power

myPhone Power - niech moc będzie z Tobą

Kilka dni temu informowaliśmy was o pojawieniu się na rynku nowego smartfona myPhone Power, wyposażonego w ogromną baterie 5000mAh, funkcję power banku, LTE oraz Androida 7.0, a już dzisiaj specjalnie dla was pierwsza recenzja tego modelu w której będziecie mogli zapoznać się z jego budową, sprawdzić wydajność w benchmarkach oraz poznać jego mocne jak i słabe strony.  

I. ROZPAKOWANIE / OBUDOWA / JAKOŚĆ WYKONANIA

myPhone Power zapakowany został w duże, solidne pudełko o stonowanej biało / czarnej kolorystyce, z dużym zdjęciem telefonu pośrodku oraz podstawową specyfikacją techniczną wypisaną na jego spodzie.

Zestaw

Pierwsze wrażenie po otwarciu pudelka jest bardzo pozytywne ponieważ mamy wrażenie że otrzymujemy urządzenie wyższej klasy niż sugerowała by to cena telefonu. Wszystkie elementy zostały oddzielnie zapakowane w osobne pudełeczka, a w zestawie oprócz ładowarki i słuchawek znalazła się również folia ochronna na ekran.  Ponadto producent przygotował promocję dla wszystkich którzy zakupią ten model do końca września w postaci szkła ochronnego na ekran które będzie dodawane gratis do telefonu.

 

Wykonanie.

Muszę przyznać że jeżeli chodzi o wykonanie telefonu, to tutaj myPhone Power bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Co prawda biorąc pod uwagę moje poprzednie doświadczenia z tą marką liczyłem na niezłe wykonanie, ale biorąc pod uwagę ogromną baterie w jaką jest on wyposażony, spodziewałem się grubego, ciężkiego telefonu o kiepskiej stylistyce, a tutaj mamy naprawdę zgrabny telefon o fajnym designie. Przy tak dużej baterii grubość telefonu wynosząca 9.4mm i waga 165.1g jest tu jak najbardziej do zaakceptowania.

Dobre wrażenie sprawia też front telefonu gdzie zastosowano wąskie ramki i szkło 2.5D, dzięki czemu telefon wygląda smuklej, dobrze leży w dłoni i nieźle się prezentuje. Jedyne czego może tu niektórym brakować to brak podświetlenia klawiszy pod ekranem, co jednak coraz częściej obserwujemy nawet w przypadku droższych modeli, tak wiec można powiedzieć żej myPhone wpisuje się w aktualny trend i musimy się z tym pogodzić. 

Jeżeli chodzi o złączą i przyciski to tutaj myPhone Power zastosował raczej klasyczne rozwiązanie. W srebrnej ramce opasającej telefon znajdziemy belkę regulacji głosu, klawisz Power, złącze microUSB oraz złącze słuchawkowe. Znalazło się tu też miejsce na głośnik który znajdziemy tuż obok złącza microUSB.

Omawiając budowę telefonu warto jeszcze zwrócić uwagę na dwa zagadnienia.

Pierwsze związane jest ze złączem microUSB, które to w tym modelu pełni kilka funkcji. Za jego pomocą nie tylko naładujecie baterie telefonu czy podłączycie się do komputera, ale też dzięki wsparciu dla OTG będziecie mogli podłączyć do telefonu zewnętrzne urządzenia takie jak pamięć USB, klawiaturę, mysz itp, oraz jeżeli dysponujecie odpowiednik kabelkiem będziecie też mogli użyć telefonu jako Power banka do podładowania innych urządzeń mobilnych, na co oczywiście pozwala pojemna bateria zamontowana w smartfonie. 

Drugie natomiast dotyczy baterii oraz slotów na karty SIM i microSD.

Pomimo zastosowania niewymiennej baterii, zrezygnowano tu z szufladki na karty SIM, które to umieszczone zostały tradycyjnie pod zdejmowaną tylną klapką. Jest to dość nietypowe rozwiązanie, jednak moim zdaniem całkiem udane ponieważ mamy łatwy dostęp do wszystkich złącz i możemy jednocześnie korzystać z dwóch kart SIM i karty microSD czego np. nie oferuje szufladka i gniazdo hybrydowe, tak ostatnio popularne w przypadku telefonów z niewymienną baterią.   Niestety jak się okazało trochę się pospieszyłem i zasugerowałem opisami przy złączach, za co oczywiście was przepraszam. Do dyspozycji mamy dwa złącza z czego jedno (SIM 2) jest hybrydowe tak więc możemy w nim umieścić albo kartę microSD albo kartę SIM, trochę szkoda ponieważ liczyłem na możliwość równoczesnego korzystania z funkcji DualSIM oraz karty microSD co niestety nie będzie możliwe w przypadku tego modelu. Przy okazji pytaliście o rodzaj kart SIM jakie obsługuje ten model, dlatego od razu mówię że oba złącza obsługują karty nanoSIM oraz wspierają LTE.

Z telefonem możecie się też zapoznać na poniższych wideo-recenzjach które dla was przygotowałem.

Jeżeli film ci się podobał kliknij  tutaj i subskrybuj nasz kanał

II. PARAMETRY / SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Po ocenie zewnętrznej przyszedł czas na  zapoznanie się z jego specyfikacją.

Wielkość wyświetlacza 5.0''
Wyświetlacz 5'' IPS 1280x720 294 dpi, zaokrąglone szkło 2.5D
Rozdzielczość 1280 x 720 px
LTE 800/1800/2100/2600 MHz
Chipset MTK6737
Procesor MediaTek MTK6737, Quad-Core 1.3 Ghz
Procesor graficzny ARM Mali-T720 700 Mhz
Pamięć RAM 1GB
Pamięć wewnętrzna 8GB
Karty pamięci Karta pamięci microSD do 128 GB
System operacyjny Android 7.0 Nougat
Tylna kamera 13.0 Mpx Auto focus
Przednia kamera 5.0 Mpx
Akumulator 5000 mAh
Dual SIM Tak
WiFi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4 Ghz
GPS Tak
USB MircoUSB 2.0 OTG
Bluetooth 4.0
Wymiary 146 x 71.5 x 9.4 mm
Waga 165,1 g
Czujniki Akcelerometr, Grawitacyjny, Magnetometr, Światła, Zbliżeniowy, Żyroskop
Zawartość zestawu kabel + adapter sieciowy , instrukcja obsługi, słuchawki, karta gwarancyjna, folia ochronna

System

myPhone Power działa pod kontrolą systemu Android 7.0 w czystej wersji. Mamy tu typowe ustawienia jakie znajdziecie w większości telefonów z tym systemem operacyjnym dlatego też nie będę ich wam tutaj opisywał. Powiem jedynie że telefon nie oferuje obsługi gestów i nie ma możliwości wybudzenia go za pomocą dwukrotnego dotknięcia wygaszonego ekranu, co akurat sam często używam w innych telefonach i czego nieco mi tu brakuje.  

Aplikacje 

Jeżeli chodzi o zainstalowane aplikacje to telefon nie jest nimi przeładowany. Znajdziemy tu głównie aplikacje wchodzące w skład systemem Android, tak więc nie zajmą nam one zbyt dużo miejsca w pamięci telefonu którego jak wiecie nie ma tu zbyt dużo. Poniżej lista aplikacji zaraz po pierwszym uruchomieniu telefonu oraz ilość dostępnego miejsca.

 

IV. EKRAN / WYDAJNOŚĆ

Ekran

myPhone Power wyposażony został w ekran IPS o przekątnej 5" i rozdzielczości 1280x720px. Bez wątpienia jest on jedną z mocnych stron tego smartfona, bardzo dobre kąty widzenia, poprawnie odwzorowane kolory oraz automatyczna regulacja podświetlenia to z pewnością cechy do których trudno mieć jakieś uwagi. Dobrze wypada tu też pieciopunktowy dotyk który działa precyzyjnie i szybko reaguje na dotknięcia. Nie ma też problemów  z obsługą podstawowych gestów.

wydajność

myPhone Power zbudowany został w oparciu o czterordzeniowy procesor MediaTek MTK6737 taktowany zegarem 1.3Ghz,  wspierany grafiką Mali-T720 700 Mhz oraz 1GB pamięci RAM. Biorąc pod uwagę cenę telefonu, to niestety nie są to parametry budzące zachwyt. Szczególnie słabo wygląda tu pamięć RAM, której jak na obecne standardy przydało by się przynajmniej dwa razy tyle, ale z oceną wydajności poczekajmy na wyniki benchmarków. Duży minus należy się również za wbudowaną pamięć wewnętrzną, której jest zaledwie 8GB. W tej cenie to się nie powinno zdarzyć, po zainstalowaniu kilku benchmarków i gry Asphalt 8, zabrakło mi miejsca na kolejne aplikacje. Oczywiście możemy rozszerzyć pamięć za pomocą karty microSD ale to już dodatkowy wydatek a przecież telefon i tak nie należy do najtańszych.

Sprawdźmy zatem jak smartfon wypadnie w  benchmarkach takich jak: AnTuTu, Quadrant oraz 3DMark

Jak widzicie myPhone Power całkiem nieźle poradził sobie w benchmarkach. Co prawda nie są to jakieś rewelacyjne wyniki i z pewnością pod względem wydajności w podobnej cenie znajdziecie przynajmniej kilka bardziej wydajnych modeli, jednak z drugiej strony są to wyniki porównywalne z wynikami Samsunga Galaxy J5 którego recenzje również znajdziecie na naszym portalu, a którego cena jest prawie dwukrotnie wyższa, tak więc nie jest źle. Podczas kilku dni jakie miałem okazję spędzić z telefonem myPhone Power, telefon działał całkiem sprawnie. Dobrze radził sobie z kilkoma równocześnie otwartymi aplikacjami, nie zawieszał się, nie występowały też problemy z długim czasem uruchamiania nawet bardziej wymagających aplikacji. Oczywiście trudno powiedzieć jak będzie się zachowywał po kilku tygodniach lub miesiącach użytkowania ale jak na dzień dzisiejszy jest całkiem przyzwoicie.  

V. JAKOŚĆ ROZMÓW / MULTIMEDIA / KAMERY

Jakość rozmów

myPhone Power wyposażony został w funkcję Dual SIM, dzięki której możemy jednocześnie korzystać z dwóch numerów telefonicznych. Przypominam że niestety mamy tu złącze hybrydowe tak więc jeżeli rozszerzycie sobie pamięć wewnętrzną za pomocą karty microSD, to niestety nie będziecie mogli zamontować drugiej karty SIM a tym samym korzystać z funkcji Dual SIM

Jeżeli chodzi o jakość połączenia, jak również dźwięku, to wygląda to już  bardzo dobrze. Zarówno jakość dźwięku jak i głośność są na odpowiednim poziomie, dobrze działa mikrofon, nie ma też problemów z zasięgiem czy to w paśmie LTE czy też  2G/3G. 

Multimedia

myPhone Power bardzo dobrze radzi sobie z odtwarzaniem filmów wideo i to bez względu na ich rozdzielczość i bitrate. Dodatkowo obsługa hosta OTG, pozwala na odtwarzanie filmów bezpośrednio z pendrive, co jak dla mnie jest dodatkowym plusem tego telefonu. Odtwarzane filmy wyglądają bardzo dobrze co zresztą mieliście okazje zobaczyć w wideo recenzji którą dla was przygotowałem

YouTube

A jak to wygląda w przypadku odtwarzania filmów z serwisu  YouTube ?. 

Tutaj podobnie jak w przypadku filmów z nośników pamięci, wszystkie materiały, odtwarzają się płynnie a obraz jest bardzo dobrej jakości. W dedykowanej aplikacji maksymalną rozdzielczością jaką możecie wybrać jest 720p co jest oczywiście związane z rozdzielczością ekranu naszego telefonu. Jeżeli chodzi o głośnik to gra głośno i w miarę czysto, ale nie liczcie na jakieś super doznania. Pod tym względem myPhone Power ani nie odstaje ani nie wyróżnia się na tle konkurencji.

Kamery

Biorąc pod uwagę cenę telefonu trzeba dość wysoko ocenić zamontowane w nim kamery. Do dyspozycji mamy dwa aparaty o rozdzielczości 5Mpx oraz 13Mpx które pozwalają na wykonanie przyzwoitych zdjęć w dobrym oświetleniu. Dobrze działa tu autofokus, mamy też funkcję HDR, oraz kilka ustawień pozwalających na poprawę jakości zdjęć. W tej cenie trudno oczekiwać czegoś więcej. Ponieważ nie jestem zapalonym fotografem jakoś zdjęć najlepiej oceńcie sami i podzielcie sie swoimi spostrzeżeniami w komentarzach. 

główny aparat

przednia kamera

VI. WiFi, GPS i  bateria 

WiFi

Na koniec jeszcze sprawdźmy jak działają moduły WiFi i GPS oraz dowiemy się czegoś o baterii.

Do sprawdzenia modułu WiFi jak zwykle posłużyłem się aplikacją Wifi Analyzer z której wynikami będziecie mogli zapoznać się poniżej.  Zanim jednak do tego przejdziemy warto wspomnieć że telefon obsługuje pasmo WiFi zarówno 2.4Ghz jak i 5Ghz, co powiem było dla mnie milą niespodzianką i za to kolejny plus dla telefonu myPhone Power.

Pomiarów dokonałem w pokoju z routerem, pokoju obok ( jedna ściana z cegły), oraz dwa pokoje dalej (dwie ściany z cegły).

wyniki dla sieci 2.4Ghz oraz 5Ghz

Jak widzicie moduł WiFi działa bez zarzutu, siła sygnału jest na akceptowalnym poziomie nawet w przypadku najbardziej oddalonego pomieszczenia, tak wiec kolejny plus

GPS

Oczywiście w smartfonie nie mogło zabraknąć też modułu GPS co do którego również trudno mieć jakieś zastrzeżenia. Co prawda nie miałem okazji wypróbować go w dłuższej trasie, ale podczas krótkich testów zarówno w pomieszczeniu w pobliżu okna, jak i w samochodzie nie było problemu z ustaleniem stabilnego połączenia z satelitami. Dobrze spisywał się też w połączenie z aplikacją Mapy od Google, precyzyjnie prowadząc zarówno podczas krótkiej przejażdżki samochodem po mieście jak i pieszego spaceru. 

Bateria.

Na koniec pozostawiłem sobie największy atut  myPhona Power czyli baterię. Do dyspozycji mamy tu potężne ogniwo o pojemności aż 5000mAh które zapewnia naprawdę długą pracę telefonu bez konieczności ciągłego ładowania. Teraz nie potrzebujecie już nosić ze sobą Power Banku (tym bardziej że wiele z nich dysponuje mniejszą pojemnością niż bateria w naszym smartfonie), czy ciągle szukać ładowarki. Przy niezbyt intensywnym użytkowaniu bez problemu wystarczy jak naładujecie go raz na trzy a nawet cztery dni, co naprawdę jest fajnym uczuciem, szczególnie jeżeli dotąd byliście przyzwyczajeni do codziennego ładowania swojego smartfona i ciągle drżeliście czy bateria wytrzyma do powrotu do domu. Dysponując telefonem myPhone Power nie tylko nie musimy się już o to martwić, ale dzięki funkcji Power Banka możemy też podładować  inne nasze urządzenia mobilne lub poratować znajomych co jest dodatkowym atutem przemawiającym za tym smartfonem.

VII. Podsumowanie.

Po kilku dniach spędzonych z telefonem myPhone Power, muszę przyznać że jest to bardzo ciekawa propozycja, szczególnie dla osób dużo korzystających z telefonu. 

Telefon zaskoczył mnie niezłym designem i wymiarami, które przy tak potężnej baterii są wyjątkowo nieduże. Smartfon jest dobrze wykonany, poszczególne elementy zostały świetnie spasowane a użyte do jego produkcji materiały są dobrej jakości. Do jego mocnych stron możemy zaliczyć niezły wyświetlacz ze szkłem 2.5D, przyzwoite kamery, moduł WiFi obsługujący pasma 2.4Ghz i 5Ghz, modem LTE oraz oczywiście wyjątkowo mocną baterię z funkcją Power Banku. Pozostaje jedynie żałować że producent nie zdecydował się na zastosowanie większej ilości pamięci wewnętrznej, oraz pamięci RAM (nawet kosztem nieco wyższej ceny) ponieważ 1GB RAM i 8GB pamięci wewnętrznej to jak na obecne standardy niestety trochę słabo. Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione powyżej cechy można śmiało powiedzieć że myPhone Power jest świetną propozycją dla osób szukających niedrogiego telefonu, który będzie się dobrze spisywał podczas codziennego użytkowania a przy tym pozwoli zapomnieć o problemach z szybko rozładowującą się baterią.