Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Banner 2

ghost 01 1024 1

Jednym z obowiązkowych akcesoriów (oprócz klawiatury i myszy) w jakie powinien być wyposażony każdy gracz komputerowy są oczywiście dobrej klasy słuchawki. Na rynku znajdziemy bardzo bogatą ofertę tego typu urządzeń, dlatego też aby nieco ułatwić wam wybór, będziemy co jakiś czas prezentować recenzje wybranych modeli które według nas zasługują na uwagę. Dzisiaj pierwsza z takich recenzji której bohaterem będą  słuchawki Modecom Volcano Ghost, wyposażone w wirtualny system przestrzennego audio w technologii 7.1 i bardzo dobry dookólny mikrofon z bramką szumów. 

 I. Zawartość pudełka i ocena zewnętrzna.

Słuchawki Volcano Ghost znajdziecie wewnątrz solidnego pudełka, wykonanego z grubego kartonu, z magnetycznym zamknięciem i w charakterystycznej dla urządzeń z serii Volcano, czarno-czerwonej kolorystyce. Oprócz zdjęcia słuchawek znajdziemy tu też specyfikację techniczną oraz znaczek reprezentacji Polski w piłce nożnej, świadczący o oficjalnym partnerstwie firmy Modecom. Nie da się ukryć że biorąc do ręki pudełko mamy wrażenie że będziemy mieli do czynienia z produktem klasy premium, czy jednak tak będzie? Przekonajmy się. 

Wewnątrz pudełka znalazły się ładnie zapakowane słuchawki, umieszczone w grubej gąbce pod którą znajdziecie płytkę z oprogramowaniem oraz instrukcję obsługi. 

 

Same słuchawki pod względem designu nie zrobiły na mnie tak dobrego wrażenia jak wspomniane pudełko. Nieco futurystyczne wzornictwo z dużą ilością przetłoczeń i czarno-czerwonego tworzywa, nie daje, przynajmniej jak dla mnie, poczucia że obcujemy z produktem z wyższej półki. Oczywiście świat gamingu rządzi się własnymi prawami i być może szczególnie młodszym graczom taki design będzie akurat odpowiadać dlatego też kwestię wyglądu musicie ocenić sobie już sami.

Bardzo pozytywnie oceniam natomiast samo wykonanie słuchawek Volcano Ghost. Zastosowane tworzywo jest dobrej jakości, poszczególne elementy zostały poprawnie spasowane a cała konstrukcja sprawia wrażenie bardzo solidnej co jest niezwykle istotne podczas emocjonujących rozgrywek.

Duże muszle słuchawek obłożone zostały gąbką i obszyte przyjemną w dotyku ekologiczną skórą. Trzeba przyznać że zostały one dobrze wyprofilowane dzięki czemu bardzo dobrze leżą na uszach, zapewniając komfort nawet podczas wielogodzinnych rozgrywek. Słuchawki całkiem dobrze radzą też sobie z tłumieniem dźwięków z otoczenia jak również tych wychodzących z wewnątrz tak więc będziecie mogli poświęcić się nie zakłóconej rozgrywce, jednocześnie zbytnio nie przeszkadzając osobą z naszego najbliższego otoczenia.

Kolejnym elementem który zasługuje aby o nim wspomnieć jest pałąk słuchawek, który w przypadku modelu Volcano Ghost wykonany został z tworzywa wzmocnionego metalem. Dzięki takiej konstrukcji jest on bardzo odporny na uszkodzenia przy zachowaniu pełnej sprężystości zapewniającej bardzo dobre trzymanie się słuchawek na głowie stąd też jego wysoka ocena. Pałąk oczywiście jest regulowany i dodatkowo wyposażony w cztery poduszeczki obszyte podobnie jak muszle ekologiczną skorą, co jeszcze bardziej podnosi komfort korzystania z słuchawek.

Jak przystało na słuchawki dla graczy nie mogło zabraknąć w nich mikrofonu. Dookólny mikrofon 4mm obudowany został solidną plastikową konstrukcją i umieszczony na elastycznym pałąku umożliwiającym szeroką regulację, dzięki której bez problemu ustawicie odpowiednią odległość mikrofonu od twarzy. Elastyczna konstrukcja ma jeszcze jedną zaletę a mianowicie trudno go uszkodzić nawet podczas najbardziej ekscytującej rozgrywki.

Kolejnym elementem słuchawek Modecom Volcano Ghost jest pilot umieszczony na wyjątkowo długim przewodzie 2.2 m, który to przewód od razu powiem zakończony jest wtyczką USB. 

Sam pilot jest dość dużych rozmiarów i stylistyką nawiązuje do samych słuchawek. Posiada on pięć przycisków które całkiem wygodnie się obsługuje a w skład których wchodzi: regulacja głosu, włącznik mikrofonu, przycisk mute oraz regulacja podświetlenia słuchawek.

No właśnie chyba zapomniałem wam wspomnieć że słuchawki posiadają podświetlenie, które jak się pewnie domyślacie jest w kolorze czerwonym. Co do samej regulacji podświetlenia to nie jest ona jakoś szczególnie rozbudowana ponieważ mamy tu tylko trzy tryby: podświetlenie wyłączone, podświetlenie pulsacyjne oraz podświetlenie stałe, zdecydowanie brakuje tu regulacji natężenia siły światła, no ale może w tej cenie nie wymagajmy zbyt wiele. 

Tak jak wspominałem słuchawki wyposażone są w przewód zakończony wtyczką USB, tak więc będziecie mogli korzystać z nich jedynie w połączeniu z komputerem. Jest to oczywiście zgodne z ich przeznaczeniem, jednak trochę szkoda że nie mamy tutaj klasycznego złącza jack 3.5mm, które pozwoliło by na słuchanie muzyki również z odtwarzaczy audio czy też urządzeń przenośnych. 

Zanim przejdziemy do dalszej części recenzji słuchawek Modecom Volcano Ghost to zapraszam was jeszcze do zapoznania się z poniższym materiałem wideo. 

II. Specyfikacja techniczna

Zakres częstotliwości 20Hz~20KHz
Oporność -
Maksymalna moc wejściowa 30mW
Czułość 99dB±3dB
Długość kabla 2.2 m
Typ Nagłowne
Przeznaczenie Dla graczy
Wtyczka USB
Złącze USB 2.0 Port
Mikrofon 4 mm dookólny z bramką szumów

III. Aplikacja oraz ocena działania. 

Wraz z słuchawkami Volcano Ghost otrzymujemy dedykowane dla nich oprogramowanie które jak zapewnia producent,  .....zamieni ich stereofoniczny dźwięk w wirtualny system przestrzennego audio w technologii 7.1. Uzyskany w ten sposób wirtualny system przestrzenny sprawi, że dźwięk otaczać Cię będzie ze wszystkich stron. Dzięki temu każda odwiedzana przez Ciebie w wirtualnym świecie lokacja odkryje przed Tobą niesamowitą głębię, odtwarzanych z niesłychaną precyzją i niesamowitą barwą dźwięków.

Czy tak jest w rzeczywistości? 

Musze przyznać że pomimo iż w porównaniu z tradycyjnym zestawem głośników w technologi 7.1 odpowiednio rozstawionych w pokoju jakość dźwięku pozostaje w tyle, to jednak jak na słuchawki wyposażony jedynie w dwa głośniki efekt jest zaskakująco dobry. To naprawdę działa!. 

Dźwięk wydobywający się ze słuchawek jest czysty i bardzo głośny a przy tym charakteryzujący się dużą szczegółowością, co jak wiecie ma nieocenione znaczenie podczas rozgrywki. Duże znaczenie ma tu wspomniane przestrzenne audio 7.1, dzięki któremu łatwo zlokalizujecie kierunek z którego padają strzały czy też nadchodzą przeciwnicy. Dobrze wypada tu też odseparowanie efektów gry od komend innych użytkowników uczestniczących wraz z nami w rozgrywce online, dzięki czemu ich głosy nawet w ogniu walki są dobrze słyszalne.

Tutaj od razu wspomnę o mikrofonie co do którego również nie mogę mieć żadnych uwag a przynajmniej takich uwag nie mieli członkowie mojego zespołu podczas gry. Dźwięk jest głośny, wyraźny i pozbawiony szumów. Dodatkowo aplikacja do obsługi słuchawek pozwala na modyfikacje barwy głosu gdybyście akurat podczas rozgrywki chcieli poudawać kogoś innego.

Jak się okazuje pomimo iż słuchawki dedykowane są głównie dla graczy to całkiem przyjemnie słucha się na nich także muzyki. Tutaj również przestrzenny dźwięk 7.1 robi ogromne wrażenie, pozwalając poczuć się niemal jak na koncercie. Oczywiście nie jestem audiofilem więc moja opinia może tu być mało miarodajna, ale jak dla mnie słuchawki grają naprawdę dobrze, zarówno niskie jak i wysokie tony są dobrze słyszalne a dźwięk jest czysty i głośny. Szkoda jedynie że współpracują tylko z komputerem.

Sama aplikacja nie jest być może jakoś szczególnie rozbudowana, ale jak dla mnie ma chyba wszystko co potrzeba: sterowania poszczególnymi kanałami, equalizer, zmianę częstotliwości próbkowania głośników i mikrofonu,  wirtualny pokój z możliwością przestawiania głośników, modulacja głosu itp. Mamy tu też kilka zapisanych profili dźwięku takich jak HiFi, tryb filmowy czy też muzykę, oraz co bardzo cieszy, możliwość tworzenia i zapisywania własnych profili które możemy później wykorzystać np w grach. Jedyne czego może brakować to  polskiego tłumaczenia którego nie wiedzieć czemu tutaj zabrakło. Z aplikacją możecie zapoznać się na poniższych zdjęciach oraz w wideo-recenzji.

IV. Podsumowanie

Jak się okazuje słuchawki Modecom Volcano Ghost to bardzo ciekawa propozycja i to nie tylko dla graczy do których są one głównie kierowane, ale również dla osób które chciałyby w zaciszu własnego domu poczuć się jak na koncercie. Słuchawki są dobrze wykonane, konstrukcja jest bardzo solidna i odporna na uszkodzenia oraz co ważne, pomimo pokaźnych rozmiarów relatywnie lekka, przez co słuchawki zapewniają duży komfort nawet podczas kilkugodzinnych rozgrywek (oczywiście o ile nie gramy w upalny dzień w pomieszczeniu bez klimatyzacji). Volcano Ghost gwarantują bardzo dobrą jakość dźwięku zarówno podczas gry jak i słuchania muzyki a wirtualny dźwięk w technologi 7.1 robi naprawdę duże wrażenie. Nie można mieć tez żadnych zastrzeżeń w stosunku do zastosowanego tu mikrofonu dlatego też jeżeli tylko design słuchawek wam odpowiada, to w tej cenie (sprawdź aktualne ceny) jest to zdecydowanie dobry wybór.