Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Banner 2

Panorama600

Zaletą niedużych głośników Bluetooth jest ich mobilność, dzięki której możemy słuchać ulubionej muzyki wszędzie tam gdzie chcemy. Niestety małe gabaryty powodują że dysponują one zazwyczaj niską mocą oraz w przypadku tańszych modeli również słabą jakością dźwięku co niestety w dużym stopniu odbiera przyjemność słuchania. Rozwiązaniem mogą tu być dwa nieduże głośniki firmy Manta, które pomimo budżetowej ceny, charakteryzują się stosunkowo wysoką mocą, czystym dźwiękiem oraz jak na tego typu głośniki bardzo przyzwoitym bassem.  Zapraszam do recenzji Manta SPK440BK i Manta SPK516.

Pierwszym z testowanych dzisiaj głośników Bluetooth jest Manta SPK440BK

ice screenshot 20190131 194553

Zanim jednak przejdziemy do samej recenzji, kilka informacji odnośnie tego modelu jakie znajdziemy na stronie producenta.

Łatwe sterowanie i optymalna moc

Głośnik Bluetooth SPK440BK umożliwia łatwe, intuicyjne sterowanie utworami lub prowadzonymi rozmowami telefonicznymi za sprawą przycisków znajdujących się na górnym panelu. Chcąc znaleźć odpowiednie nagłośnienie na kameralne spotkanie ze znajomymi lub wyprawę w plener warto go rozważyć. Jego moc wyjściowa wynosi bowiem 14W (2 x 7W).

Pojemna bateria, zapewniająca wiele godzin pracy

Produkt posiada wbudowaną baterię o pojemności aż 4000 mAh. Dzięki niej możliwe jest korzystanie z zestawu aż do 6 godzin, co szczególnie docenią osoby nielubiące rozstawać się ze swoimi ukochanymi utworami.

Specyfikacja techniczna

Zasilanie:

5 V DC, 1000mA

Bluetooth:

4.1, zasięg do 10m

Gniazdo kart pamięci:

MicroSD (Max 16GB)

Pasmo przenoszenia:

40Hz-20KHz

Czułość:

90dB +/-3dB

Dodatkowe funkcje:

Wbudowany mikrofon, Funkcja zestawu głośnomówiącego, Super Bass

Moc wyjściowa:

14W (2x7W)

Gniazda:

AUX, miniUSB

Odtwarzane formaty:

MP3/WAV

Wbudowana bateria:

4000mAh

Czas działania na baterii:

do 6 godzin

Jak widzicie brakuje nam tu kilku istotnych informacji na temat tego głośnika, takich jak np. wymiary czy waga urządzenia, ale nie martwcie się, sprawdziłem to dla was i informacje zamieściłem w recenzji do której już teraz was zapraszam.

Recenzja głośnika Manta SPK440BK

 

Drugim z testowanych dzisiaj głośników jest Manta SPK516

 

ice screenshot 20190131 194432

Jeżeli 14W mocy wyjściowej wam nie wystarcza to co powiecie na 20W. Tak Manta SPK516 pomimo niedużych wymiarów dysponuje mocą aż 20W a dodatkowo wyposażona jest w system super bass, podświetlenie LED oraz przyciski sensoryczne. Zaciekawieni? jeśli tak, to nie możecie przegapić tej recenzji, ale najpierw tradycyjnie kilka suchych faktów.

Optymalna moc i szereg funkcjonalności

Zestaw Bluetooth SPK516 posiada dwa głośniki o mocy po 10 W każdy oraz obsługuje technologię Bluetooth w odległości do 10 m, a także umożliwia skorzystanie z kart microSD. Ponadto do urządzenia można podłączyć inne sprzęty przy pomocy wejść micro USB lub AUX-in. Bateria o pojemności 4400 mAh pozwala na pracę do 6 godzin.

Pełny dźwięk w niewielkim głośniku

Prezentowany produkt został zaopatrzony w funkcję Super Bass, dzięki której niższe rejestry są dodatkowo wzmacniane. Wyraźnie poprawia to doznania podczas słuchania muzyki i pozwala lepiej wczuć się w jej klimat.

Efektowne i funkcjonalne podświetlenie

Diody LED ułatwiają obsługę głośnika oraz pomagają stworzyć ciekawą atmosferę w półmroku lub całkowitej ciemności. To dodatkowy atut SPK516. Ponadto może on pełnić też funkcję zestawu głośnomówiącego m.in. za sprawą wbudowanego mikrofonu.

Specyfikacja techniczna

Zasilanie:

5 V DC, 1A

Bluetooth:

V4.2, zasięg do 10m

Funkcje:

Wbudowany mikrofon, Super Bass, Podświetlenie LED, Funkcja zestawu głośnomówiącego

Moc wyjściowa:

20W (RMS)

Gniazda:

micro SD (max 16GB), AUX-in, micro USB

Głośniki:

2 x 10W

Odtwarzanie:

MP3/WAV

Wbudowana bateria:

4400mAh

Czas działania na baterii:

do 6 godzin

Recenzja głośnika Manta SPK516