Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

banner

 Gigaset GS185 display 439x448 05

Gigaset umacnia swoją pozycję na rynku smartfonów, wprowadzając kolejne modele, oraz przenosząc produkcję do fabryk w Niemczech. Model GS 185 jest pierwszym smartfonem tego producenta wyprodukowanym w fabryce w  Bocholt, czy jednak możemy liczyć tu na legendarną niemiecką  jakość - przekonajmy się.

I. ROZPAKOWANIE / OBUDOWA / JAKOŚĆ WYKONANIA

Gigaset G185 zapakowany został w charakterystyczne dla tego producenta biało-pomarańczowe pudełko na którym znalazło się zdjęcie telefonu oraz jego podstawowa specyfikacja. 

W pudełku wraz z telefonem znajdziemy ładowarkę, kabel USB, słuchawki, igłę do otwarcia szufladki na karty SIM oraz instrukcje obsługi.

Gigaset GS185 to konstrukcja wykonana z tworzywa co do którego nie można mieć większych zastrzeżeń. Możemy tu liczyć na dobre pasowanie poszczególnych elementów jak również dużą sztywność konstrukcji.  Smartfon dobrze prezentuje się pod względem designu, co jest w dużej mierze zasługą modnego ostatnio ekranu o proporcjach 18:9, przykrytego dodatkowo szkłem 2.5D z warstwą oleofobowa oraz odpornością na zarysowanie, choć tutaj producent nie informuje nas co to jest za szkło.

Wspomniany wyświetlacz to oczywiście IPS o przekątnej 5.5" i rozdzielczości 1440×720 który dobrze radzi sobie zarówno w przypadku wyświetlania obrazów statycznych jak i dynamicznych zarówno w grach jak i filmach. Ekran nieźle wypada pod względem minimalnej jak i maksymalnej jasności, choć ta ostatnia mogła by być nieco wyższa, co jednak daje się zauważyć jedynie w pełnym słońcu.

Telefon jak się pewnie domyślacie jest nierozbieralny (bateria niewymienna), tylna kamera nie wystaje zbytnio ponad obudowę a głośnik tak jak preferuję,umieszczono na dolnej krawędzi smartfona. Dużym plusem jest szufladka na karty która pomieści nie tylko dwie karty nanoSIM ale również dodatkową kartę miroSD, dzięki czemu nie musimy wybierać czy korzystać z funkcji Dual SIM czy rozszerzonej pamięci.

Na dolnej krawędzi oprócz głośnika znalazło się miejsce na złącze ładowania microUSB, które dodatkowo wyposażono w OTG oraz funkcje power bank. Nie zabrakło też popularnego złącza jack 3.5mm umieszczonego na górnej krawędzi telefonu oraz przycisków power i regulacji dźwięku po prawej stronie telefonu.

Całość uzupełnia skaner linii papilarnych umieszczony na plecach smartfona, co do którego działania nie mam żadnych uwag. Jest on umieszczony w dobrym miejscu i co najważniejsze działa bardzo dobrze (jego skuteczność to 10/10). Szkoda jedynie że nie mamy tu funkcji pozwalającej na blokowanie w ten sposób dostępu do wybranych aplikacji.

Pozostała nam jeszcze bateria która jak już wiecie jest niewymienna. Jej pojemność to 4000 mAh / 3.85V, czyli jak na telefon tej klasy można powiedzieć że bardziej niż przyzwoita i z pewnością należy zaliczyć ją do mocnych stron tego telefonu. Przy typowym użytkowaniu telefonu bez problemu wystarczy wam na dwa dni pracy. 

Z wykonaniem telefonu zapoznacie się na poniższym filmie 

Jeżeli film ci się podobał kliknij  tutaj i subskrybuj nasz kanał

II. PARAMETRY / SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Po ocenie zewnętrznej przyszedł czas na  zapoznanie się z jego specyfikacją.

Gigaset GS185
Platforma / System operacyjny
Wersja systemu operacyjnego
Pure Android™ 8.1 Oreo
Interfejs użytkownika
Pure Android™ 8.1 Oreo
Kamery
Kamera główna (funkcje fotograficzne)
13 MP PDAF, Przysłona: f2.0
Kamera główna (funkcje wideo)
Rozdzielczość: 1080p
Kamera przednia
13 MP with LED Flash Light
Tryb efektów kolorystycznych
Tak
Selfie-Flash: Ideal lighting for perfect selfies at any twilight or complete darkness through forward-oriented flash light
Tak
Funkcje Smart
OTG (USB on the go)
Podłączenie poprzez adapter urządzeń peryferyjnych np. pamięć USB, myszka USB, klawiatura USB, itd., Smartfon może być używany jako "power bank" do ładowania innych urządzeń (odwrócone ładowanie)
HD-voice
Significantly higher voice quality , Suppression of background noise
Wyświetlacz
Przekątna ekranu
5.5‘‘/13.7 cm, 18:9 frameless vision, 12.4 x 6.2 cm
Rozdzielczość
1440 x 720 Pixel (HD+)
Powierzchnia
Szkło 2.5D z ochroną przed zarysowaniem i zabrudzeniami
Typ
IPS wide viewing angel
Wyświetlacz: Liczba kolorów
16.7 Mil.
Dotyk pojemnościowy
Wielopunktowy (do 5 punktów)
Gęstość pikseli
293 PPI
Kontrast
1000:1
Jasność
450 cd/m2
Front LED indicator light for new messages and charging status
Tak
Czujniki
Typy czujników
Czytnik linii papilarnych, Czujnik położenia, Czujnik zbliżeniowy, Czujnik oświetlenia, Geometric sensor (E-compass), Żyroskop
Łączność
Wspierane sieci
GSM / 2G: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, UMTS / 3G: 900 / 2100 MHz, FDD / LTE / 4G: 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHz
Voice over LTE (VoLTE)
Tak
Voice over Wifi (VoWiFi)
Tak
WLAN
IEEE 802.11 b/g/n 2,4GHz
Bluetooth®
Bluetooth® version 4.2
Radio FM
Tak
Interfejsy
Dual SIM
3-Slot Slider for 2 nano SIM cards and a micro SD card
Typ portu USB
Micro
Wersja USB
2.0
Headset connection
3.5 mm
Lokalizacja
Funkcje nawigacji
A-GPS, GPS, Glonass
Akumulator
Typ akumulatora
Bateria litowo - polimerowa
Pojemność baterii
4000 mAh / 3.85V
Przykładowe czasy używania
Stand-by up to 550h with one SIM card, Stand-by up to 425h with two SIM cards, Talk time up to 35h, Music play up to 80h, Video play up to 10h
Ładowarka
Parametry
5V 1.5A fast charging
Czas ładowania
ca. 3.5h
Procesor / Chipset
Typ procesora CPU
Qualcomm Quad-Core Snapdragon425
Częstotliwość taktowania
1.4 GHz 4G LTE Cat-4
Pamięć
eMMC
16
LPDDR3
2
Memory expansion
up to 256 GB via microSD card (hot-plugging-capable)
Obudowa
Wymiary
147 mm (W), 70,6 mm (S), 8,8 mm (D)
Masa
149 g
Zawartość opakowania
Wyposażenie
1 Gigaset GS185, 1 Ładowarka, Narzędzie do wysuwania kart, 1 Micro USB cable, 1 Battery, 1 Słuchawki

 

III. SYSTEM I WYDAJNOŚĆ

Gigaset GS185 działa pod kontrolą czystego systemu operacyjnego Android™ 8.1 Oreo. Mamy tu typowe ustawienia jakie znajdziecie w większości telefonów z tym systemem operacyjnym. W wideo-recenzji poniżej będziecie się mogli zapoznać z wszystkimi z nich, tak więc nie będę ich tutaj specjalnie opisywał.

Podoba mi się że jest to czysty Android, ale trochę jednak brakuje mi tu niektórych funkcji znanych z telefonów wyposażonych w autorskie nakładki, takich jak np. obsługa gestów, wybudzanie ekranu podwójnym stuknięciem w ekran itp. No cóż być może producent wprowadzi to przy okazji kolejnych aktualizacji.

Gigaset GS185 zbudowany został w oparciu o sprawdzony, choć już nie najnowszy  czterordzeniowy procesor  Qualcomm Snapdragon 425, taktowany zegarem 1.4Ghz, wspierany grafiką Adreno 308  oraz 2GB pamięci RAM. Do dyspozycji mamy też 16GB pamięci wbudowanej - jak taki zestaw sprawdzi się podczas codziennego użytkowania? Zacznijmy od testów wydajności 

Jak widzicie wynik w Antutu jest na poziomie 44536 co daje nadzieję na płynne i szybkie działanie telefonu nawet z bardziej wymagającymi aplikacjami. Oczywiście nie jest to wynik na poziomie telefonów z średniej czy tym bardziej wyższej półki, jednak w segmencie tanich smartfonów jest jak najbardziej OK.

Uzyskane wyniki pozwalają nie tylko na przeglądanie internetu, odtwarzanie materiałów wideo czy korzystanie z komunikatorów ale też na uruchomienie większości mniej wymagających gier. Telefon działa sprawnie, nie wiesza się i dobrze się z niego korzysta.

Jeżeli chodzi o działanie WiFi i GPS to nie można mieć co do niego zastrzeżeń. Musicie jedynie pamiętać że moduł WiFi działa tylko w paśmie 2.4GHz, więc jeżeli w waszych domach przeszliście już na szybsze pasmo 5GHz to niestety będziecie musieli rozsyłać dwie sieci.

Smartfon posiada Bluetooth w wersji 4.2, natomiast brakuje mi tu obsługi NFC, tak więc o płatnościach za pomocą telefonu będziemy musieli zapomnieć.

Jak działa smartfon Gigaset GS185 możecie zobaczyć w poniższej wideo-recenzji

W recenzji obiecałem wam jeszcze zdjęcia wykonane tym telefonem.

VII. Podsumowanie.

Jak widać w ofercie firmy Gigaset zaczynają pojawiać się coraz ciekawsze i coraz lepiej wykonane smartfony czego przykładem jest właśnie Gigaset GS185. Telefon jest dobrze wykonany, posiada przyzwoity wyświetlacz o dużej przekątnej i popularnych proporcjach 18:9, nie najnowszy, ale wciąż wydajny procesor Snapdragon 425, pojemną baterie 4000 mAh, skaner linii papilarnych oraz wsparcie dla technologii VoLTE oraz VoWi-Fi. To naprawdę dobry telefon z którym jest tylko jeden problem a mianowicie został on zbyt wysoko wyceniony. Jeżeli Gigaset zdecydował by się na obniżenie ceny do ok. 500zł to myślę że byłby  to jeden z ciekawszych modeli w swoim przedziale cenowym.