Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

banner

infinity 3G

myPhone Infinity 3G -  czyli jak myPhone wchodzi na "salony"

Seria "Infinity" bo o niej mowa, to przede wszystkim, nowoczesny i atrakcyjny design, bardzo dobrej jakości materiały i wykonanie oraz mocna specyfikacja techniczna, a to wszystko przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Jeżeli choć trochę was zainteresowałem nowym smartfonem myPhone, to zapraszam do zapoznania się z dzisiejszym testem modelu Infinity 3G.

 

I. Rozpakowanie i pierwsze wrażenia.

myPhone Infinity 3G zapakowany został w duże, eleganckie pudełko w białym kolorze, na wierzchu którego znajdziemy złote logo producenta oraz napis INFINITY, reprezentujący nową serię urządzeń premium. Również spód pudełka cechuje minimalizm, możemy tutaj zobaczyć jedynie naturalnej wielkości zdjęcie tabletu z wypisanymi na ekranie najważniejszymi parametrami. Pozostałe informacje takie jak pełna specyfikacja techniczna, informacje o zawartości opakowania czy adres producenta umieszczono na bocznej krawędzi pudełka.

 

Zestaw

W pudełku oprócz telefonu, znajdziemy: ładowarkę sieciową, kabel USB, folię ochronną na ekran, ściereczkę z mikrofibry, blaszkę (kluczyk) do otwierania wysuwanej tacki na kartę microSIM i microSD, oraz słuchawki dokanałowe z nieplątającym się wstążkowym kablem i dodatkowymi gumkami. Całość uzupełnia karta gwarancyjna oraz wyjątkowo dobrze opracowana instrukcja obsługi. 

Cały zestaw możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej.  

                  

Wykonanie.

Telefon już bezpośrednio po wyjęciu z pudełka robi duże wrażenie, a na myśl od razu przychodzą nam modele Sony czy też Huawei Ascend P7. Elegancka, smukła i cienka obudowa, z obu stron pokryta odpornym na uszkodzenia szkłem Gorilla Glass 3, niska waga oraz srebrna ramka okalająca telefon to elementy kojarzone z flagowymi modelami klasy premium.  

Telefon oferowany jest w dwóch wersjach kolorystycznych białej oraz czarnej. Do naszej redakcji dotarł model w kolorze białym i moim zdaniem w tym kolorze prezentuje się on zdecydowanie lepiej, ale to oczywiście kwestia gustu, a jak wiemy o gustach się nie dyskutuje.

Front telefonu stanowi wyświetlacz IPS OGS  o przekątnej 4,7 cali i rozdzielczości 1280x720 px, nad którym znajdziemy głośnik słuchawki, przednią kamerę 5MPix, sensory, oraz diodę powiadomień. Z kolei pod ekranem znalazło się miejsce na trzy typowe dla Androida przyciski, które to dodatkowo podświetlają się po dotknięciu. Całość natomiast przykryta została jednolitą taflą wzmocnionego szkła Gorilla Glass 3.

Jak podaje producent, ochronna 5-warstwowa powłoka oleofobowa, ma za zadanie zapobiegać nadmiernemu zanieczyszczaniu ekranu, i muszę przyznać że sprawdza się ona całkiem nieźle. Co prawda ekran zbiera odciski palców, ale w znacznie mniejszym stopniu niż ma to miejsce w przypadku większości tańszych modeli nie posiadających takiej ochrony.

Tylny panel prezentuje się równie dobrze jak przedni. Jednolita biała powierzchnia z dyskretnym logiem i nazwą modelu, przykryta została podobnie jak i frontowa część, wzmocnionym szkłem Gorilla Glass 3, odpornym na wszelkiego rodzaju zarysowania. Jak to rozwiązanie będzie się spisywało podczas dłuższego użytkowania?, na to pytanie będą mogli zapewne odpowiedzieć użytkownicy po kilku miesiącach eksploatacji, na dzień dzisiejszy mogę jedynie powiedzieć że po kilku dniach intensywnych testów nie zaobserwowałem żadnych zarysowań czy też innych uszkodzeń powierzchni telefonu.

Zarówno oko kamery, jak i dioda doświetlająca są na równi z taflą szkła, dzięki czemu nic nie wystaje i telefon bardzo dobrze przylega do podłoża. Jeżeli miałbym doszukiwać się tutaj jakichś słabszych stron, to jedynie niepokoić może nieco zbyt śliska powierzchnia tylnego panelu, powodująca że telefon przypadkowo może wyślizgnąć nam się z dłoni.  

Srebrna ramka okalająca telefon została wykonana z plastiku, który bardzo dobrze imituje aluminium. Ramka ta minimalnie wystaje ponad powierzchnię szklanych tafli przedniego jak i tylnego panelu, dzięki czemu są one dodatkowo chronione przed uszkodzeniem. 

Na prawej krawędzi telefonu producent umieścił belkę regulacji głosu oraz włącznik telefonu, natomiast po przeciwległej stronie, specjalną kieszonkę na karty SIM i microSD. Jeżeli chodzi o zastosowane w telefonie złącza, to obyło się tutaj bez większych niespodzianek, na dolnej krawędzi znajdziemy złącze micro-USB, natomiast na górnej złącze słuchawkowe.  

Podsumowując krótko część dotyczącą wykonania i wyglądu zewnętrznego, trzeba przyznać że telefon prezentuje się bardzo ciekawie i z pewnością  pod względem designu jak i wykonania niczym nie ustępuje flagowym modelom największych producentów. Nierozbieralna konstrukcja jest idealnie spasowana, nie można mieć też żadnych zastrzeżeń co do jej sztywności i trwałości. Dzięki relatywnie cienkim bocznym ramką wokół ekranu, tablet jest bardzo smukły i świetnie leży w dłoni, a jego niska waga powoduje że nawet przy dłuższym użytkowaniu nie odczuwamy zmęczenia.

II. System, aplikacje, aparat

Po zachwytach związanych z designem i samym wykonaniem, przyszedł czas na sprawdzenie "co siedzi w środku" 

Smartfonem zarządza system Android KitKat w wersji 4.4.2 

Możemy być tutaj nieco zawiedzeni, ponieważ telefon aspirujący do miana flagowca, powinien mieć już na pokładzie najnowszą wersję systemu Android, czyli 5.0 Lollipop. No cóż, pozostaje nam jedynie czekać na szybką aktualizację ze strony producenta.

Jeżeli chodzi o sam system to jest on lekko zmodyfikowany w porównaniu do oryginału, nie ma tu co prawda jakiej autorskiej nakładki, ale dostajemy za to możliwość spersonalizowania wygląd pulpitu za pomocą kilku dostępnych motywów.

Dodano również obsługę gestów które w znacznym stopniu ułatwiają obsługę telefonu. Możemy np. odebrać telefon przez przyłożenie go do ucha, wyciszyć poprzez obrócenie ekranu, czy też wybudzić telefon lub uruchomić wybraną aplikację poprzez narysowanie na wygaszonym ekranie wybranego znaku. 

Z dodatkowych funkcjonalności wprowadzonych przez firmę myPhone, otrzymujemy jeszcze obsługę inteligentnego pokrowca, ale ponieważ nie jest on w zestawie i nie otrzymaliśmy go do testów, trudno mi wypowiedzieć się na temat jego działania. Oczywiście jeżeli producent dostarczy nam takie etui to jak najszybciej podzielę się z wami informacjami na temat jego działania.

Aplikacje 

Jeżeli chodzi o aplikacje, to na szczęście producent nie zasypuje nas już na starcie masą zbędnych programów, które jedynie niepotrzebnie zajmują miejsce i spowalniają działanie telefonu, ale opiera się głównie na aplikacjach dostarczanych wraz z systemem Android. Co prawda kilka dodatkowych apek których nie można odinstalować zostało przemycone, ale na szczęście policzyć je można na palcach jednej ręki. Nie będę tutaj opisywał poszczególnych aplikacji ponieważ nie to jest przedmiotem tego testu, ograniczę się jedynie do pokazaniu wam głównej aplikacji przeznaczonej do wykonywania połączeń telefonicznych, oraz powiem kilka słów o aparacie.

Telefon 

Smartfon myPhone Infinity 3G wyposażony został w prostą, a zarazem funkcjonalną aplikację przeznaczoną do prowadzenia rozmów telefonicznych. Do dyspozycji mamy czytelną klawiaturę pozwalającą na łatwe wprowadzanie numerów, książkę adresową, oraz przejrzysty rejestr połączeń. .

Jeżeli chodzi o jakość połączeń głosowych to nie mam żadnych zastrzeżeń. Głośnik słuchawki jest bardzo dobry, dzięki czemu nawet w głośnym otoczeniu będziecie mogli prowadzić komfortową rozmowę. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku mikrofonu, podczas kilku dni testów nie zdarzyło mi się aby moi rozmówcy skarżyli się że mnie źle słyszą.

Aparat. 

Jeżeli chodzi o samą aplikację do obsługi telefonu to jest to praktycznie typowa Androidowa apka, w której możemy wybrać takie funkcje jak tryb nocny, upiększanie, HDR, czy panoramę, a z rzadziej spotykanych funkcji animację zdjęcia, oraz możliwość wyzwolenia migawki za pomocą odpowiedniego gestu.  

myPhone Infinity 3G wyposażony został w dwa aparaty, przedni o rozdzielczości 5Mpx, oraz tylny dysponujący matrycą 8 Mpx.

Zacznijmy od przedniej kamery.  

Trzeba przyznać że i w tym elemencie producent zbytnio nie oszczędzał, 5-cio Mpx aparat OmiVision, z obiektywem z szafirowego szkła i bardzo szerokimi kątami widzenia, świetnie nadaje się robienia selfie, których na pewno nie powstydzicie się, publikując je na portalach społecznościowych. Kamerka nieźle spisuje się też w przypadku rejestrowania video, chociaż z uwagi na to, że obraz nagrywany jest w niższej rozdzielczości polecam ją raczej do videorozmów niż kręcenia filmów.

Poniżej przykładowe zdjęcia wykonane przednim aparatem.

Tylny aparat to konstrukcja firmy Sony (Sony BSI F2.4), o rozdzialczości 8 Mpx która to może być interpolowana do 13 Mpx. Jeżeli porównujemy telefon myPhopne do flagowców największych producentów, to oczywiście 8 Mpx nie robi już na nikim wrażenia, i pod tym względem Infinity odstaje od czołówki, ale pamiętajmy że mamy do czynienia z telefonem za ok 800 zł, tak więc nie mamy prawa do narzekań. Jeżeli chodzi o jakość zdjęć to wychodzą one bardzo dobrze, są one ostre z dużą ilością szczegółowy i poprawnym odwzorowaniem kolorów. Oczywiście w przypadku gorszych warunków oświetleniowych pojawia się zaszumienie ale jest to typowe dla większości aparatów montowanych w telefonach.

Jeżeli chodzi o możliwości tego aparatu w kwestii nagrywania filmów, to wygląda to całkiem przyzwoicie, bez problemu nagramy video w maksymalnej rozdzielczości 1080p i 30 kl./s, chociaż w tym przypadku warunkiem jest aby zbytnio nie trzęsły nam się ręce, ponieważ aparat pozbawiony jest porządnej stabilizacji obrazu

III. Ekran i  wydajność 

Telefon myPhone Infinity 3G, wyposażony został w  4.7 calowy ekran IPS OGS, o rozdzielczości 1280x720 i zagęszczeniu pikseli na poziomie 312ppi. Jest to kolejny element za który możemy wyróżnić smartfon Infinity. Co prawda daleko mu do ekranów Amoled, nie pracuje też w najwyższej rozdzielczości ale naprawdę trudno mu cokolwiek zarzucić. Wyświetlany obraz jest bardzo dobrej jakości z dużą ilością detali i świetnym odwzorowaniem kolorów. 

Jeżeli chodzi o podświetlenie matrycy to również należy się duży plus za wysoką jasność na poziomie około 470 cd/m2, co bardzo ułatwia korzystanie z telefonu w pełnym słońcu. Trochę mniej zadowoleni mogą być użytkownicy korzystający z telefonu nocą, ponieważ podniesienie jasności maksymalnej odbiło się na wartości minimalnej która w tym przypadku jest nieco zbyt wysoka i może lekko przeszkadzać. Osobiście bardziej przeszkadza mi gdy na telefonie nic nie widać już przy niedużym słońcu, niż gdy świeci nieco zbyt mocno wieczorem, dlatego ekran Infinity bardzo mi odpowiada. 

Jeżeli chodzi o zastosowany w tym telefonie pięciopunktowy dotyk, to nie mam żadnych zastrzeżeń,  jest bardzo czuły i precyzyjny, dobrze reaguje zarówno na pojedyncze dotknięcie jak i wszelkiego rodzaju gesty. Podczas testów nie zdarzyło mi się aby trzeba było powtórzyć jakieś kliknięcie lub też przypadkowo wybrać coś z listy podczas przewijania jej na ekranie. 

wydajność

Smartfon myPhone Infinity 3G zbudowany został w oparciu o wydajny, ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6592, taktowany zegarem 1,4 GHZ i wspierany grafiką Mali-450 MP. Ponadto do dyspozycji mamy 1GB pamięci RAM oraz 16GB wbudowanej pamięci wewnętrznej.

Jak taka specyfikacja wypada na tle konkurencji? - zobaczmy co pokażą benchmarki.

Jak zapewne zauważyliście smartfon jest całkiem wydajny, wyprzedzając w benchmarkach takie modele jak HTC One ,Galaxy S4 czy ZenFone 5. Oczywiście do topowych modeli jeszcze dużo mu brakuje, ale trudno też oczekiwać że telefon za niecałe 800zł, będzie dorównywał pod względem wydajności najnowszym flagowcom. Można jednak śmiało powiedzieć że w średnim segmencie cenowym, jest to jeden z wydajniejszych modeli. 

Po kilku dniach spędzonych z smartfonem Infinity 3G, jestem bardzo zadowolony z jego działania,  telefon działa bardzo płynnie nie zawiesza się, i pomimo że do dyspozycji mamy tylko 1GB pamięci RAM, nie zaobserwowałem większych problemu z jednoczesnym działaniem kilku aplikacji. 

Na koniec jeszcze mała uwaga, a raczej przestroga - myPhone Infinity sprzedawany jest w dwóch wersjach "3G" oraz "LTE", pomimo iż telefony z wyglądu są identyczne i sprzedawane w takiej samej cenie, model z LTE wyposażony jest w znacznie słabszy procesor i grafikę przez co jego wydajność jest znacznie niższa niż przedstawianego tutaj Infinity 3G (różnica ta w AnTuTu wynosi nawet 10 000pkt). Tak więc albo szybki internet albo wysoka wydajność.

IV. Funkcje multimedialne.

Świetny wyświetlacz oraz niezła wydajność, zachęcają nas do oglądania na ekranie telefonu nie tylko filmików z portali społecznościowych, ale też filmów i materiałów wideo w wysokiej rozdzielczości. Jak telefon poradzi sobie z takim zadaniem?

Tradycyjnie do przeprowadzenia testu posłużyłem się naszym zestawem plików w skład którego wchodzą:

- AVI, XVID, MOV   

- MP4 (720p, h264, 3mbps, aac)  

- MKV (1080p, h264,  40mbps) 

- MKV (1080p, vc1, 18mbps, ac3 ) 

- MKV (1080p, h264, 10mbps, dts )  

- MKV (720p, h264, 600kbps, aac )

- MKV (720p,  h264, 3mbps, aac)

Ponieważ smartfon obsługuje tryb hosta USB OTG, wszystkie pliki umieściłem na pendrive który podłączyłem za pomocą kabelka OTG bezpośrednio do telefonu. 

Pozostaje jeszcze kwestia wyboru odtwarzacza wideo, do dyspozycji mamy systemową aplikację od Google, ale  nic nie stoi też na przeszkodzie aby doinstalować sobie za Sklepu Play jakąś inną  aplikację przeznaczoną do tego celu. Ja akurat wybrałem cieszący się coraz większą popularnością VLC Player.

Przejdźmy zatem do naszych testów.

Jeżeli chodzi o systemową aplikację video to nie miała ona problemów z odtworzeniem żadnego z naszych testowych plików, obraz był płynny i bardzo dobrej jakości bez względu na rozdzielczość i bitrate wyświetlanego filmu. Niestety nie radzi ona sobie z odtwarzaniem ścieżek dźwiękowych zapisanych w formatach AC3 oraz DTS. Występują  również problemy z obsługą wbudowanych napisów.

Dużo lepiej wypada odtwarzanie filmów przy wykorzystaniu aplikacji VLC Player, w tym przypadku zarówno obraz jak i dźwięk odtwarzały się poprawnie bez względu na format w jakim zostały zapisane.(smartfon odtwarza AC3 oraz DTS). Nie było też problemów z prawidłowym wyświetlaniem napisów

Gry

Ponieważ testy wydajności wypadły bardzo obiecująco, postanowiłem sprawdzić jak telefon poradzi sobie z nieco bardziej wymagającymi grami pokroju Asphalt 8, Dead Trigger 2 czy też Modern Combat 5: Blackout. Muszę  przyznać że w tej kwestii telefon spisuje się nawet powyżej oczekiwań, pozwalając nam na  płynną grę przy średnich ustawieniach detali. Jedyne co może nieco przeszkadzać podczas dłuższej rozgrywki, to lekkie nagrzewanie się górnej części tylnego panela telefonu.

Żeby jedynie nie opierać się na własnych subiektywnych odczuciach, przeprowadziłem również testy wydajności w grach za pomocą 3DMarka. Wyniki macie poniżej.

V. Komunikacja, WiFi, GPS i  bateria

Smartfon Infinity 3G wyposażono w pojedynczy slot na karty miniSIM oraz czytnik kart microSD. Obie karty umieszczamy na specjalnej tacce (szufladce) znajdującej się na lewej krawędzi smartfona. Tackę tę wysuwamy za pomocą specjalnego kluczyka dołączonego do zestawu, ale nie martwcie się, można to zrobić również za pomocą szpilki, spinacza itp. 

 WiFi

Połączenie z internetem możemy realizować za pomocą sieci GSM, jak również wbudowanej karty sieciowej  WiFi 802.11 b/g/n. 

Aby móc coś więcej powiedzieć o działaniu wbudowanego modemu WiFi, skorzystałem z popularnej aplikacji do mierzenia siły sygnału jaką jest Wifi Analyzer. 

Poniżej kilka wykresów z tej aplikacji. (pokój z routerem, pokój obok - jedna ściana, dwa pokoje dalej - dwie ściany)

Jak wykazały testy, zastosowany moduł WiFi jest dobrej jakości, telefon wyszukuje zarówno naszą sieć, jak i wszystkie okoliczne sieci, połączenie jest stabilne a transfer danych odbywa się z wykorzystaniem pełnej przepustowości łącza internetowego. 

GPS

Moduł GPS również nie zawodzi, dzięki wsparciu A-GPS pierwsze odnalezienie sygnału trwa poniżej minuty natomiast kolejne mieszczą się w przedziale 10-20s. Wraz z telefonem producent dostarcza nam aplikacje do nawigacji NaviExpert, szkoda jednie ze nie jest to wersja bezpłatna i po okresie próbnym aby dalej z niej korzystać trzeba będzie zapłacić 

Bateria.

Telefon myPhone Infinity 3G, wyposażony został w baterię o pojemności 2000mAh. Oczywiście nie jest to zbyt dużo, zważywszy że mamy na pokładzie ośmiordzeniowy procesor, oraz nie mały wyświetlacz, i z pewnością nie pogardził bym większą baterią, ale i tak nie jest źle, tym bardziej że telefon został dobrze zoptymalizowany i wykazuje się umiarkowanym apetytem na energię. Przy typowym użytkowaniu, kilka rozmów, przeglądanie internetu, sprawdzanie poczty, filmiki z portali społecznościowych itp., telefon bez problemu przetrwa  dwa do trzech dni bez ładowarki, co jak na obecne standardy jest przyzwoitym wynikiem. Jak widać nie zawsze pojemność baterii jest najważniejsza.

Na potrzeby testu zainstalowałem też dodatkową aplikację dostępną w sklepie Google Play, która przeprowadza symulację działania smartfonu w różnych trybach działania urządzenia, (odtwarzanie plików video, słuchanie muzyki, przeglądanie internetu itp.) na podstawie której wylicza przewidywany czas działania na baterii. 

Wyniki można zobaczyć na poniższych zdjęciach

VI. Parametry techniczne.

 

VII. Podsumowanie.

Trzeba przyznać że firma myPhone wykonała duży krok naprzód,  wprowadzając do swojej oferty smartfona Infinity 3G. Nie boję się powiedzieć że to pierwszy tak dobrze wykonany telefon sprzedawany pod polskim brandem z jakim się spotkałem. Świetny design, wysokiej jakości materiały, oraz idealne spasowanie poszczególnych elementów, sprawia że telefon ten z powodzeniem może konkurować z większością modeli premium dostępnych na rynku. Żeby nie było jednak tak różowo, to trzeba jasno powiedzieć że wspomniana klasa premium dotyczy jedynie wyglądu i budowy smartfona, ponieważ pod względem parametrów technicznych to najwyżej mocna klasa średnia i w tej cenie można już znaleźć nieco wydajniejsze modele. Oczywiście nie można powiedzieć nic złego na temat zastosowanych podzespołów, ponieważ są one markowe i dobrej jakości, jednak wydajnością jeszcze znacznie ustępują najnowszym flagowcom. Jest to oczywiście zrozumiale jeżeli zobaczymy na cenę Infinity 3G, która to jest kilkakrotnie niższa niż wspomnianych topowych modeli konkurencji. Uważam jednak że na dzień dzisiejszy w tym przedziale cenowym jest to najkorzystniejsza propozycja jeżeli chodzi o całościowy stosunek wykonania, designu oraz wydajności do ceny.

Plusy:

- elegancki design

- świetne wykonanie

- bardzo dobry wyświetlacz

- wydajne podzespoły (ponad 28 000 pkt. w AnTuTu)

- niezłe kamery zarówno przednia jak i tylna

- świetny stosunek jakości do ceny

 Minusy:

- słaby tylni głośnik .

- tylko 1GB RAM (trochę mało jak na tą klasę telefonu) 

Sprawdź aktualne ceny Smartfona - myPhone Infinity 3G 

 Zobacz też nasze pozostałe testy:

- Testy tabletów 

- Testy smartfonów