Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Banner 2

TPK 2

Telewizory z funkcjami SmartTV czy też urządzenia typu BoxTV to już niemal codzienność w naszych domach. Coraz częściej korzystamy z nich nie tylko do oglądania telewizji, wyświetlania filmów czy słuchania muzyki, ale traktujemy je jako swego rodzaju komputery na których: przeglądamy strony internetowe, odpisujemy na maile czy też udzielamy się na portalach społecznościowych. Urządzenia te pomimo iż są przystosowane do obsługi pilotem to jednak nie zawsze ta obsługa jest na tyle komfortowa żebyśmy byli z niej zadowoleni  i tutaj właśnie wkracza bezprzewodowa klawiatura Modecom MC-TPK2 Voyager do której recenzji dzisiaj zapraszam.

MODECOM MC-TPK2 współpracuje z całą gamą produktów, np: komputery PC, notebooki, tablety, mini komputery PC stick, mini PC, Nuc PC, czy inteligentne telewizory SmartTV i to właśnie do obsługi tych ostatnich chciałbym wam ja szczególnie polecić. Zanim jednak przejdziemy do recenzji wideo kilka słów wprowadzenia.

Modecom MC-TPK2 Voyager znajdziemy w dość nietypowym dla marki Modecom, białym, kartonowym pudełku na którym znalazło się duże zdjęcie klawiatury oraz kilka informacji odnośnie jej specyfikacji technicznej. Jeżeli chodzi o zawartość zestawu to tutaj bez niespodzianek, oprócz klawiatury znajdziemy odbiornik Nano USB, przewód USB / microUSB oraz instrukcję obsługi.

Pierwsze co się rzuca w oczy po wyjęciu klawiatury z pudełka to jej kompaktowe wymiary oraz dość duża waga, dająca jednak poczucie że otrzymaliśmy produkt wysokiej jakości a nie Chińską zabawkę która rozpadnie nam się w rękach po kilku dniach użytkowania. 

Pomimo iż klawiatura w całości wykonana została z tworzywa sztucznego to jednak co do jego jakości nie można mieć większych zastrzeżeń. Czarny matowy plastik nieźle się prezentuje i co ważne jest łatwy w utrzymaniu. Obudowa została poprawnie spasowana, kanty zaokrąglone a gumowe stopki na spodzie zapewniają niezłą stabilność. 

Klawiatura MC-TPK2 wyposażona została w 79 klawiszy w układzie qwerty z czego 12 to klawisze funkcyjne ułatwiające obsługę multimediów. Producent zastosował tu znany z droższych modeli klawiatur mechanizm nożycowy, który nie tylko gwarantuje znacznie większą trwałość w porównaniu z klasycznymi klawiaturami membranowymi, ale też pozwala zmniejszyć wielkość przycisków, a co za tym idzie samej klawiatury.

Jeżeli chodzi o działanie klawiszy to nie można mieć co do niego żadnych zastrzeżeń. Przyciski działają precyzyjnie, posiadają odpowiedni skok i dobry czas reakcji. Dodatkowym atutem jest tu podświetlenie przycisków którego intensywność możemy regulować. Podświetlenie to podczas bezczynności samo się wyłącza, dzięki czemu wydłuża się łączny czas pracy na jednym ładowaniu baterii. Jest ono nieocenione podczas nocnego seansu filmowego.

Oprócz wspomnianych przycisków klawiatura wyposażona została w duży touchpad, czyli panel dotykowy który z powodzeniem zastąpi nam mysz komputerową. Jest to kolejny element co do którego działania trudno mieć tu jakiekolwiek zastrzeżenia. Działa on precyzyjnie obsługuje gesty i jest naprawdę nieoceniony w przypadku sterowania aplikacjami smart w naszych telewizorach.

Na koniec pozostało jeszcze wspomnieć o łączności i baterii

MODECOM MC-TPK2 działa w oparciu o bezprzewodową technologię typu radiowego, pracującą w częstotliwości 2.4 GHz, która pozwala na sterownie urządzeniami  z dużej odległości (do 10 m). Wystarczy tylko żeby nasz komputer,  telewizor czy TV Box dysponował wolnym złączem USB do którego podłączamy Nano odbiornik znajdujący się w zestawie. Połączenie jest stabilne a czas reakcji niemal natychmiastowy, dzięki czemu pisanie nawet dłuższych tekstów nie będzie stanowiło problemu.

Na plus możemy też zaliczyć wbudowaną baterie o pojemności 450mAh, która pozwala przy umiarkowanym podświetleniu na kilkanaście dni pracy, a jej ładowanie jest bardzo szybkie, czy to z gniazda USB komputera czy też za pomocą dowolnej ładowarki od telefonu (działa też podłączona do powerbank, więc w awaryjnej sytuacji również w ten sposób możemy z niej korzystać).

Tyle jeżeli chodzi o wstęp a teraz zapraszam was do zapoznania  się z wideo-recenzją klawiatury Modecom MC-TPK2 Voyager, w której nie tylko zapoznacie się z jej budową, ale też będziecie mogli zobaczyć jak spisuje się w połączeniu z systemem SmartTV