Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Banner 2

 spk5003 ghul karaoke power audio

Duża moc, łączność bluetooth, możliwość odtwarzania muzyki z dysków i nośników zewnętrznych, radio FM czy też funkcja karaoke i możliwość podłączenia gitary elektrycznej, to tylko niektóre z atutów tego głośnika. Jeżeli głośnik was zainteresował to zapraszam do recenzji.

I. Unboxing 

Głośnik Manta SPK5003 GHUL to jeden z większych głośników tego producenta, ponieważ jego wymiary to aż 381 x 300 x 625 mm a waga 13,6 kg. Jest to związane z faktem iż wyposażony został w potężny ( jak na warunki domowe) 12 calowy subwoofer, umieszczony w solidnej obudowie z płyty MDF, zapewniającej zdecydowanie lepsze brzmienie niż ma to miejsce w przypadku tańszych konstrukcji w całości wykonanych z tworzywa sztucznego. Oczywiście tutaj też znajdziemy nieco tworzywa na froncie głośnika, ale to akurat nie ma już większego wpływu na jego akustykę, a jedynie walory wizualne na temat których nie będę się wypowiadał, ponieważ to indywidualna kwestia każdego z was.

Ze względu na dość duże gabaryty oraz wagę samego głośnika, producent wyposażył go w kółka oraz rączkę ( podobną jak w przypadku walizek podróżnych) dzięki czemu głośnik stał się bardzo mobilny i nie będzie problemu z jego transportem.

Ogólnie głośnik sprawia dobre wrażenie i powinien wkomponować się w wystrój każdego pomieszczenia.  

W zestawie wraz z głośnikiem otrzymujemy pilota zdalnego sterowania, mikrofon bezprzewodowy oraz przewód audio i instrukcje obsługi. Trzeba jedynie pamiętać aby dokupić sobie baterie (2xAA + 2xAAA) ponieważ te nie znalazły się w zestawie.  

II. Specyfikacja Techniczna

Wbudowane głośniki: 12 cali subwoofer, głośnik średniotonowy
Zasilanie: AC 230V ~ 50 Hz, wbudowany akumulator
Wymiary (SxWxG): 381 x 300 x 625 mm
Waga: 13,6 kg
Złącza: jack 6,3 mm (gitara + mikrofon), USB, SD, AUX IN
Wyświetlacz: LED
Dodatkowe funkcje: LED Disco light, nagrywanie, pilot, mikrofon
Cechy szczególne: Odtwarzanie MP3, Super Bass, Equalizer
Dodatkowe wyposażenie: pilot, mikrofon
Moc urządzenia: 2500 W P.M.P.O.
Wbudowany akumulator: TAK, 4,5 Ah

Jak widzicie głośnik jest bardzo dobrze wyposażony jeżeli chodzi o złącza. Możemy tu słuchać muzyki bezpośrednio z pendriva, karty SD, czy też podłączyć dowolne urządzenie poprzez wejście AUX. Oczywiście największą zaletą jest możliwość słuchania muzyki poprzez połączenie Bluetooth, co w obecnych czasach jest chyba najczęściej wykorzystywane. 

Nie można też pominąć tu obecności na pokładzie radia FM, które całkiem przyzwoicie gra i pozwala na  zapis stacji (konieczne użycia pilota zdalnego sterowania)

Jak przystało na głośnik mający w nazwie slogan "Karaoke Power Audio" nie mogło zabraknąć tu dobrej współpracy z mikrofonem. W zestawie mamy całkiem przyzwoity mikrofon bezprzewodowy, ale nie stoi też nic na przeszkodzie aby podłączyć do głośnika dodatkowy mikrofon przewodowy. Bez względu na to z którego będziemy korzystać (możemy nawet z obu równocześnie) do dyspozycji mamy oddzielną regulację natężenia dźwięku oraz funkcję echa, dzięki czemu możemy niezależnie sterować głośnością muzyki i mikrofonu oraz wprowadzać do zabawy efekt echa.  

Bardziej zaawansowani użytkownicy będą mogli podłączyć do niego również gitarę elektryczną, co w połączeniu z mikrofonami może dać naprawdę ciekawe efekty. 

Na uwagę zasługuje też mocna bateria 4.5Ah pozwalająca na wielogodzinne słuchanie muzyki bez konieczności ciągłego ładowania, oraz możliwość podłączenia do głośnika dodatkowego zasilania 12v np. z akumulatora samochodowego. Pozwoli to nie tylko na dodatkowe godziny słuchania muzyki, ale też umożliwi np. zamontowanie takiego głośnika na stałe w bagażniku samochodu dzięki czemu możemy mieć naprawdę mocny i wydajny system audio.

III. Wideo-recenzja głośnika  Manta SPK5003 GHUL

Poznaliśmy już nieco głośnik Manta SPK5003 GHUL, więc teraz czas na jego wideo-recenzję w której zapoznacie się z panelem sterowania w jaki został on wyposażony, zobaczycie jakie posiada funkcje, w jakie złącza został wyposażony, jak wygląda komunikacja bluetooth oraz najważniejsze - czyli jak gra. 

IV. Podsumowanie

Manta SPK5003 GHUL Karaoke Power Audio to bardzo ciekawy głośnik potrafiący zapewnić świetną zabawę podczas domowych imprez oraz pikników na zewnątrz. Jest dobrze wykonany, otwarty na wszelkie źródła sygnału oraz potrafi naprawdę głośno grać. Mocny bas oraz przyzwoity głośnik średnio-tonowy sprawią że muzyka będzie w końcu taka jakiej byście oczekiwali. Pomimo tych niewątpliwych zalet, pamiętajcie jednak że nie jest to sprzęt klasy HiFi do słuchania muzyki na najwyższym poziomie, czy też sprzęt estradowy którym nagłośnicie dużą salę. Jest on stworzony do świetnej zabawy podczas domowych imprez z wykorzystaniem funkcji karaoke i gitary elektrycznej i tego się trzymajmy,  bo w tej roli sprawdza się po prostu świetnie.