Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

banner

 led93206x

Manta LED93206 PREMIUM - prosty telewizoro świetnym stosunku jakości do ceny (sprawdź aktualną cenę )

Pomimo iż telewizory wyposażone w funkcje Smart TV w krótkim czasie podbiły nasze serca, to jednak jak się okazuje nadal istnieje duże zapotrzebowanie na podstawowe modele, których atutem jest łatwość obsługi oraz przede wszystkim cena. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych czytelników oraz widzów kanału YouTube, postanowiłem więc przygotować krótką recenzję jednego z takich telewizorów jakim jest Manta LED93206 PREMIUM z którą już dzisiaj będziecie mogli się zapoznać.

I. Zawartość pudełka i ocena zewnętrzna

Na pudełku które możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach, znalazł się znaczek "Premium Product" którym Manta oznacza urządzenia o podwyższonej jakości, co daje nadzieję na niezłe wykonanie telewizora.

W zestawie wraz z telewizorem otrzymamy pilota zdalnego sterowania, baterie, instrukcję obsługi oraz kartę gwarancyjną. 

Telewizor Manta LED93206 PREMIUM wyposażony został w 32 -calową matrycę o rozdzielczości HD ( 1366x768), charakteryzującą się kontrastem dynamicznym: 2000000:1, szerokimi kątami widzenia, oraz przyzwoitą jasnością na poziomie 200 cd/m². Oczywiście w dobie telewizorów z matrycami 4K trudno zaliczyć ją do mocnych stron telewizora, ale w tej cenie (sprawdź aktualną cenę ) niestety nic lepszego nie znajdziecie. Na szczęście przy tej przekątnej ekranu niższa rozdzielczość nie jest aż tak uciążliwa, tak więc możemy przymknąć na to oko. 

Na plus należy natomiast zaliczyć design tego telewizora oraz jakość jego wykonania. Wąskie ramki wokół ekranu, dobre spasowanie poszczególnych elementów, niezłej jakości plastiki oraz ładna i funkcjonalna podstawa to elementy których nie powstydziły by się nawet modele bardziej renomowanych producentów

Nieźle wygląda też kwestia wyposażenia telewizora w wejścia i wyjścia.   

Do dyspozycji mamy: 2x HDMI, USB, SCART, CI, RF in, Mini AV in, Mini YPbPr. VGA, PC AUDIO in., earphone. Za tą cenę całkiem nieźle, chociaż osobiście nie pogardził bym dodatkową parą złącz HDMI i USB.

Pozytywnie zaskakuje też wyposażenie telewizora w dwa głośniki stereo o mocy 10W każdy, które pomimo kiepskich basów potrafią grać naprawdę głośno.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o pilocie zdalnego sterowania.

Być może nie jest to mercedes wśród pilotów, ale jest naprawdę solidnie wykonany, dobrze leży w dłoni a rozmieszczenie przycisków jest intuicyjne. Jedynym minusem mogą być tu ( przynajmniej jak dla mnie) dość małe przyciski ale to już moja subiektywna opinia i możecie uważać inaczej.

Telewizor możecie też zobaczyć w recenzji wideo którą dla was przygotowałem.

II. Specyfikacja Techniczna

Zanim przejdziemy do podłączenia telewizora i omówienia sobie poszczególnych funkcji jeszcze szybki rzut oka na specyfikację techniczną.

Przekątna ekranu: 32”
Rozdzielczość: 1366x768 HD Ready
Tuner DTV: DVB-T/C MPEG-4
Jasność: 200 cd/m²
Czas reakcji: 8s
EPG: Tak
Teletekst: Tak
HDMI: 2
EURO (SCART): Tak
Wejście komponentowe (Y/Pb/Pr): Tak
Wejście kompozytowe (A/V): Tak
Złącze CI: Tak
Słuchawki: Tak
Wbudowane głośniki: 2
Moc głośników: 2 x 8W
Zasilanie: AC 110-240 ~ 50/60 Hz
Pobór prądu (czuwanie): 0.5W
Pobór prądu (Max): 56W
Gniazdo USB: TAK
Dodatkowe funkcje: PVR, tryb hotelowy
Obsługa multimediów: TAK
Klasa energetyczna: A
Proporcje ekranu: 16:9
Kontrast Dynamiczny: 2000000:1
Tryb obrazu: 16:9,4:3, auto
System dźwięku: Dolby Digital (AC-3)
Redukcja szumów: Redukcja szumów 3D
Gniazda wejściowe/wyjściowe: 2x HDMI, USB, SCART, CI, RF in, Mini AV in, Mini YPbPr. VGA, PC AUDIO in., earphone
VESA: 100*100 mm
Tryb hotelowy: tak

III. Uruchomienie i podstawowe funkcje

Podłączenie telewizora i wstępna konfiguracja jest niezwykle prosta i nie wymaga omawiania. Tak naprawdę wystarczy podłączyć telewizor do prądu i przejść kilka kroków przez które przeprowadzi nas czytelny konfigurator. W zależności od tego co wybierzemy, możemy wyszukać naziemne kanały cyfrowe  DVB-T, lub kanały telewizji kablowej DVB-C. Po wyszukaniu kanałów możemy oczywiście sortować i układać listy kanałów w zależności od własnych preferencji.

Funkcje telewizora.

Menu zostało podzielone na pięć zakładek. Ponieważ wszystkie zakładki omówiłem wam w wideo recenzji którą macie powyżej, teraz tylko dla przypomnienia kilka zdjęć na których możecie zobaczyć poszczególne ustawienia. 

Poznaliśmy już menu odbiornika, więc jeszcze zobaczmy sobie jak wygląda OSD ekranowe i takie funkcje jak Info czy Guide.  

Ponieważ telewizor dysponuje złączem USB, możemy do niego podłączyć pamięć USB lub dysk zewnętrzny i korzystać z funkcji nagrywania czy też TimeShift. Do dyspozycji mamy harmonogram nagrywania jak i uruchomienie nagrywania bezpośrednio z pilota telewizora. 

Dostępność złącza USB pozwala również na odtwarzanie filmów, zdjęć i muzyki zapisanej na zewnętrznych nośnikach danych i tutaj muszę przyznać że telewizor Manta LED93206 PREMIUM radzi sobie bardzo dobrze. Bez problemu odtworzycie filmy z rozszerzeniem avi czy mkv, i to w rozdzielczości Full HD z dużym bitrate.

IV. Ocena działania i jakość obrazu

Jak już wspomniałem na wstępie,  telewizor wyposażony jest w matrycę HD Ready o rozdzielczości 1366x768. Trochę szkoda że nie jest to Full Hd, jednak w przypadku ekranu 32" nie stanowi to aż takiego problemu. Oczywiście jeżeli postawimy obok model z matrycą Full Hd, nie mówiąc już o 4K to różnica w obrazie jest wyraźna, jednak jeżeli ma to być telewizor np. do pokoju dziecinnego czy sypialni to myślę że i tak będziecie zadowoleni. Telewizor dobrze radzi sobie z wyświetlaniem statycznych jak i dynamicznych obrazów dzięki czemu sprawdza się zarówno w przypadku filmów akcji jak i transmisji sportowych, a szerokie kąty widzenia gwarantują komfortowe oglądanie bez względu na to gdzie usiądziemy. 

Telewizor oferuje też kilka domyślnych profili wyświetlanego obrazu, dzięki którym możemy jeszcze lepiej dopasować kontrast i odcienie kolorów, tak aby wyświetlany obraz był jak najbliższy naszym oczekiwaniom. Oczywiście rozbudowana regulacja pozwala też na ręczne dopasowanie poszczególnych parametrów obrazu co z pewnością ucieszy bardziej zaawansowanych użytkowników mających większe doświadczenie w kalibracji ekranów. 

Manta LED93206 PREMIUM  wyposażona została w podwójną głowicę DVB-T/C. Co prawda nie miałem możliwości sprawdzenia jak radzi ona sobie z kanałami telewizji kablowej, jednak w przypadku kanałów naziemnej telewizji cyfrowej wypada ona nadspodziewanie dobrze, o czym zresztą wspominałem w recenzji wideo. Przy użyciu zwykłej anteny pokojowej bez wzmacniacza, udało mi się wyszukać wszystkie dostępne kanały telewizyjne i to zarówno te bezpłatne jak i te z płatnej paczki Polsatu co z pewnością należy zapisać po stronie mocnych stron tego telewizora.

V. Podsumowanie

Telewizor Manta LED93206 PREMIUM z pewnością nie jest propozycją dla maniaków telewizyjnych, dla których liczy się wysoka rozdzielczość ekranu, idealna jakość obrazu, funkcje takie jak Smart TV czy HDR. Tego tutaj oczywiście nie znajdziecie i jeżeli to jest dla was priorytetem to raczej omijajcie ten telewizor szerokim łukiem. Jeżeli jednak szukacie niedrogiego odbiornika telewizyjnego, który cechuje się ładnym designem, przyzwoitym wykonaniem, dobrą jakością wyświetlanego obrazu, zarówno na kanałach naziemnych jak i kablowych a przy tym całkiem nieźle wyposażonego w wszelkiego rodzaju złącza, to z pewnością warto zwrócić na ten model szczególną uwagę. Manta LED93206 PREMIUM idealnie sprawdzi się zarówno jako dodatkowy telewizor do kuchni czy sypialni, jak też telewizor do pokoju nastolatka gdzie dodatkowo bez problemu podłączymy do niego komputer czy konsolę, a dzięki świetnemu stosunkowi jakości do ceny (sprawdź aktualną cenę ) z pewnością docenią go też właściciele pensjonatów i hoteli.