Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Banner 2

Transmiter FM marki Hykker fot.1

Jeżeli wasze radio samochodowe nie pozwala wam na bezprzewodowe odtwarzanie muzyki wprost ze smartfona czy innego urządzenia mobilnego, to właśnie macie okazję to zmienić. Już od dzisiaj w sieci sklepów Biedronka dostępny jest transmiter FM marki HYKKER, wyposażony w funkcję Bluetooth, czytnik kart microSD oraz złącze USB. Czy warto wydać na niego 39.99zł? przekonajcie się 

Na początek jak zwykle kilka informacji jakie możemy znaleźć na stronach producenta.  

transmiter FM Hykker Wave - niewielkich rozmiarów urządzenie wielofunkcyjne z wyświetlaczem i modułem Bluetooth, które wpina się do samochodowego gniazdka zapalniczki. Transmiter FM umożliwia przesyłanie dźwięku za pomocą fal radiowych (zakres częstotliwości FM: 87.5 – 108 MHz) z jednego urządzenia do drugiego np. z odtwarzacza mp3 do radia samochodowego. Dzięki temu można słuchać ulubionych utworów na każdym, dowolnym radioodtwarzaczu. Transmiter zapewnia także nawiązywanie połączeń głosowych i świetnie sprawdza się jako zestaw głośnomówiący. Bezprzewodową łączność pomiędzy urządzeniami zapewnia wbudowany moduł Bluetooth, który umożliwia parowanie urządzeń pozostających w odległości do 10 metrów.
Transmiter jest wyposażony w wejście USB do podłączenia np. pendrive'a, czytnik kart microSD do bezpośredniego odczytywania plików mp3 z karty pamięci oraz wejście minijack 3,5 mm, które gwarantuje połączenie urządzeń odtwarzających dźwięk.
Urządzenie dostosowane jest do napięcia typowego dla gniazd w samochodach osobowych (12 V) oraz ciężarowych (24 V).
Aby transmiter zaczął działać, wystarczy wpiąć go do gniazdka zapalniczki w samochodzie. Po wybraniu częstotliwości na urządzeniu, należy włączyć radio i je dostroić, podobnie jak w przypadku wyszukiwania ulubionej stacji radiowej.

No dobrze to sprawdźmy jak to wygląda w praktyce - zapraszam do wideo-recenzji 

Jak widzieliście może nie jest to sprzęt z górnej półki ale działa całkiem przyzwoicie.  

Konstrukcja pomimo iż wykonana została z tworzywa sztucznego to jednak jest całkiem przyzwoitej jakości, mamy tu czytelny wyświetlacz na którym sprawdzimy aktualną częstotliwość FM, złącze USB do którego możemy podłączyć pamieć USB z naszą muzyką lub wykorzystać je do ładowania urządzeń mobilnych (5V /1A), oraz czytnik kart microSD. Oczywiście najbardziej praktyczne jest połączenie Bluetooh dzięki któremu możemy bezprzewodowo podłączyć smartfona, tablet czy inne urządzenie mobilne. 

Samo podłączenie urządzenie nie stanowi najmniejszego problemu, wystarczy wpiąć go do gniazda zapalniczki w samochodzie i odszukać na odbiorniku radiowym częstotliwość wyświetlaną na transmiterze. Jeżeli dana częstotliwość jest zajęta przez jakąś stację radiową to za pomocą przycisków na prawej krawędzi transmitera zmieniamy ją na inną (wciskamy przycisk "CH"  a następnie za pomocą przycisków góra / dół  wybieramy wolną częstotliwość i zatwierdzamy przyciskiem "CH")

Jeżeli chodzi o odtwarzanie otworów z USB czy kart microSD to jest to tu bardzo prosto rozwiązane. Transmiter automatycznie przeszukuje nam nośnik pamieć i odtwarza po kolei wyszukane utwory. Nie ma tu niestety możliwości podglądu tytułu piosenki czy wyboru katalogu z którego mają  być odtwarzane utwory, możemy się tylko po miedzy nimi przełączać.

Największym atutem tego transmitera jest jednak możliwość przesyłania muzyki za pomocą Bluetooth, wprost z telefonu na system audio samochodu. W tym celu wystarczy wyszukać w ustawieniach Bluetooth w naszym telefonie transmiter FM i sparować oba urządzenia. Tak naprawdę to tyle od teraz muzyka ze smartfona rozbrzmiewa w głośnikach naszego samochodu.

No dobrze a jak z jakością dźwięku? 

Powiem wam że tutaj jestem pozytywnie zaskoczony, oczywiście nie spodziewajcie się że będzie to jakość na poziomie płyty CD, czy nośników wpiętych bezpośrednio do radia samochodowego, ponieważ  ograniczenia transmisji na falach FM (szumy) są jednak dość duże, ale jakość dźwięku jest tu naprawdę akceptowalna, szczególnie gdy nieco głośniej odtwarzamy muzykę. 

Ponieważ spotkałem się w sieci z opiniami że transmiter gra cicho w przypadku transmisji Bluetooth - mała uwaga,  przy odtwarzaniu z nośników pamięci przyciski na bocznej krawędzi transmitera służą do zmiany utworu, natomiast przy połączeniu Bluetooth do zwiększania głośności. Domyślnie po podłączeniu głośność ta jest ustawiona na jakieś 50% stąd być może opinie że transmiter gra słabo. Wystarczy zwiększyć głośność na transmiterze i wszystko jest OK

Czy zatem warto kupić ten transmiter?

Pomimo iż nie jest to być może najwyższa półka, to jednak może być on całkiem niezłą alternatywa do słuchania muzyki wprost z telefonu, z wykorzystaniem systemu audio naszego samochodu. Myśle że cena 39.99zł jest jak najbardziej adekwatna to jego mozliwości i warto się bedzie nim zainteresować.