Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

banner

 MyPhone Hykker Projektor LED Czarny 2d 0006 wiekszy

HYKKER Vision 130 - czyli sala kinowa w twoim domu

Kto z was nigdy nie marzył, aby w zaciszu własnego domu poczuć atmosferę prawdziwego kina, oglądając swój ulubiony film, czy też serial na naprawdę dużym ekranie?  Teraz marzenie to stało się całkiem realne, a to za sprawą projektora multimedialnego HYKKER Vision 130 dostępnego w sieci sklepów Biedronka, w rewelacyjnej cenie 299zł. Skuszony tak atrakcyjną ceną postanowiłem go trochę protestować i podzielić się z wami wrażeniami z jego użytkowania.

I. Rozpakowanie i ocena zewnętrzna

Projektor znajdziemy wewnątrz typowego dla marki HYKKER, biało czarnego pudełka, na którym znalazło się zdjęcie projektora oraz podstawowe informacje dotyczące jego specyfikacji.

W zestawie wraz z projektorem otrzymujemy pilota zdalnego sterowania, kabel zasilający oraz przewód AV/minijack

Projektor posiada wymiary 200 x 150 x 80 mm i wazy 1103 g, tak więc śmiało możemy go zakwalifikować do grona mini projektorów. Wykonany został z twardego, czarnego tworzywa, sprawiającego wrażenie wytrzymałego, tak wiec nie ma obawy że jest to produkt jednorazowy, który rozpadnie się nam po kilku tygodniach użytkowania. 

Jeżeli chodzi o design, to mnie on osobiście nie zachwycił, ale to oczywiście kwestia gustu i tutaj możecie mieć odmienne zdanie. Drobne obiekcje mam też w stosunku do gumowych nóżek na spodzie projektora, które to nie są idealnie spasowane, przez co projektor nie stoi tak stabilnie jak można by tego oczekiwać. Brakuje mi też  jakichkolwiek otworów montażowych, pozwalających na zamontowanie projektora na typowych uchwytach, służących do powieszenia go, czy to pod sufitem, czy tez na ścianie. 

Oczywiście nie są to jakieś istotne wady, ale warto o nich wspomnieć, żebyście nie byli zaskoczeni po zakupie tego modelu.

Jeżeli miałbym w skrócie ocenić budowę i wykonanie tego projektora, to jest to solidna konstrukcja, o przeciętnym wyglądzie z kilkoma elementami wymagającymi nieco dopracowania. 

Projektor został wyposażony w szereg złącz, pozwalających na podłączenie zarówno zewnętrznych nośników danych, takich jak: karty SD, pamięci USB, dyski przenośne, itp., jak również komputerów i odtwarzaczy multimedialnych. Do dyspozycji mamy zarówno złącze HDMI, RGB, AV, jak również czytnik kart SD, oraz złącze USB. Znalazło się też miejsce na drugie gniazdo USB, które pełni tu rolę ładowarki do naszych urządzeń przenośnych. 

Projektor wyposażony został  w głośnik o mocy 2W, który niestety nie oferuje nam zbyt wiele, głos jest słabej jakości i raczej do oglądania filmów czy słuchania muzyki trzeba by pomyśleć o jakimś zewnętrznym zestawie głośnikowym.

Na górze obudowy znajdziemy przyciski do obsługi projektora, oraz pokrętła pozwalające na regulację ostrości jak i kątów pochylenia wyświetlanego obrazu. Pomimo iż przyciski są niedużych rozmiarów to jednak działają poprawnie, pozwalając na obsługę wszystkich dostępnych funkcji projektora. 

Pilot zdalnego sterowania

Ostatnim elementem o którym należy wspomnieć jest pilot zdalnego sterowania. Pomimo iż spełnia on swoje zadanie, to jednak jego wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Klawisze są bardzo małe i zbyt blisko od siebie umieszczone, ponadto ich rozmieszczenie jak dla mnie jest mało intuicyjne, co sprawia że obsługa projektora za jego pomocą nie jest zbyt wygodna. Musicie pamiętać też że w zestawie nie znalazły się baterie do pilota, tak więc będziecie się musieli w nie dodatkowo zaopatrzyć. 

Poniżej wideo recenzja projektora HYKKER Vision 130

Jeżeli film ci się podobał kliknij  tutaj i subskrybuj nasz kanał

II. Podłączenie i funkcje

Samo podłączenie projektora nikomu nie powinno sprawić większego kłopotu.  Pozostaje jedynie kwestia odpowiedniej odległości od ekranu, czy też ściany na której mamy zamiar wyświetlać obraz, oraz odpowiednie wyregulowanie ostrości oraz kątów, tak aby uzyskać jak najlepszy efekt. Im dalej będziemy odsuwać projektor od ekranu tym wyświetlany obraz będzie większy i tak przy odległości 107cm od ekranu, obraz będzie odpowiadał przekątnej 34", natomiast przy odległości 380cm to aż 130". Jak na projektor za niecałe 300zł to naprawdę niezły wynik.

Jeżeli chodzi o oprogramowanie i ustawienia w jakie wyposażony został projektor HYKKER Vision 130, to możecie zobaczyć je na poniższych zdjęciach.

Jak widzicie mamy tu cztery okna odpowiadające za ustawienia: Wideo, Dźwięk, Czas oraz Opcje. W porównaniu do bardziej zaawansowanych projektorów, tych ustawień nie jest zbyt dużo, jednak warto się z nimi zapoznać, tak aby maksymalnie wykorzystać potencjał tego projektora.

Ponieważ oprócz możliwości wyświetlania sygnału z zewnętrznych źródeł takich jak np. komputer, odtwarzacz DVD itp., możemy też odtwarzać pliki z nośników danych takich jak: pendrive, dysk zewnętrzny czy karta SD.  W tym celu producent wyposażył projektor w przeglądarkę plików oraz odtwarzacz. Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda jego menu, oraz zapoznacie się z formatami plików jakie będziecie mogli odtwarzać.

Testowałem ten projektor z wykorzystaniem zestawu plików w rozdzielczości Full HD z dużym bitrate i muszę przyznać że pod względem odtwarzania, projektor HYKKER Vision 130, radzi sobie lepiej niż niektóre smartfony czy tablety, które miałem okazję testować. Obraz zachowywał pełną płynność bez klatkowania i zacięć, nie było też problemów z długim uruchamianiem się bardziej wymagających plików.  Trzeba jedynie pamiętać że rozdzielczość Full HD, jest maksymalną jaką ten projektor jest w stanie obsłużyć.

 III. Jakość obrazu

Projektor  HYKKER Vision 130  dysponuje rozdzielczością optyczną 800 x 480 punktów, co oczywiście nie jest zbyt dużo, tym bardziej że standardem zaczynają być projektory Full HD, które już jakiś czas temu zaczęły dominować rynek. Trzeba jednak pamiętać że ich ceny zaczynają się od kilku tysięcy zł, a tutaj mamy do czynienia z projektorem za 299zł. Drugi parametr czyli jasność lampy, również nie napawa optymizmem, 110 lumenów to wartość która przynajmniej w teorii nie pozwala na wyświetlenie dobrego obrazu, czy zatem ten projektor nadaje się do wyświetlania filmów?

Muszę przyznać że też sobie zadałem to pytanie i ku mojemu, pozytywnemu zaskoczeniu, okazuje się że jak najbardziej tak. Obraz podany z komputera w rozdzielczości Full HD, wyświetlał się w naprawdę dobrej jakości, pozwalając na komfortowe oglądanie filmów i dostarczając niezapomnianych wrażeń. 

Oczywiście nie ma się co oszukiwać, nie jest to Full Hd, piksele przy większym ekranie są widoczne, ostrość szczególnie na rogach jest słabsza niż w środkowej części ekranu a do komfortowego oglądania potrzebujemy dobrze zaciemnionego pokoju. Dlatego też spodziewam się że zaraz odezwą się głosy zapalonych kino-maniaków, krytykujących ten projektor i pewnie będą mieli dużo racji, jednak chyba nikt nie spodziewał się że projektor za kilkanaście złotych, dorówna tym za kilka tysięcy. Jeżeli nie planujecie prowadzić prezentacji przy odsuniętych roletach, czy też oglądać filmów w środku dnia, a jedynie zrelaksować się wieczorem przy dobrym filmie czy serialu, to z pewnością będziecie z niego zadowoleni.

IV. Podsumowanie

Na koniec pozostaje odpowiedzieć sobie na pytanie czy warto kupić projektor HYKKER Vision 130? a jeżeli tak, to dla kogo jest on przeznaczony.

Biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości i oferowanych możliwości to jak najbardziej tak. Projektor jest nieźle wykonany, w odpowiednich warunkach wyświetla całkiem przyzwoitej jakości obraz, a przede wszystkim dostarcza niezapomnianych wrażeń z oglądania filmów na dużym ekranie. Nie bez znaczenia jest też możliwość odtwarzania plików wideo, słuchania muzyki czy też przeglądania zdjęć, bezpośrednio z podłączonej do niego karty SD, pamięci USB czy też przenośnego dysku.

Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z projektorami, to jest to świetna okazja aby dać się wciągnąć w świat filmów i telewizji dostępnych na dużym ekranie. Jest to też świetny pomysł na prezent pod choinkę dla waszych dzieci. Bajki wyświetlane na dużym ekranie sprawią im niewątpliwie wiele frajdy i radości.