Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

banner

Soundbar Studio 3 zmieniony2

HYKKER Soundbar Studio - czyli muzyczne centrum Twojego domu

Pogoń za coraz to cieńszymi telewizorami sprawiła że konstruktorzy zmuszeni zostali do stosowania w nich, coraz to mniejszych i słabszych głośników, co niestety przekłada się na jakość dźwięku i konieczność szukania zewnętrznych rozwiązań. Jak dotąd alternatywą dla telewizyjnych głośników były zestawy kina domowego, które to zapewniają jakość dźwięku na najwyższym poziomie, jednak nie każdy potrzebuje aż tak rozbudowanych systemów, dlatego też pojawiła się nisza, którą to szybko zapełniły "Soundbary".

Soundbar czyli "belka grająca" - jest idealnym wypośrodkowaniem pomiędzy głośnikami telewizora a zestawem kina domowego. Co prawda ustępuje on jakością dźwięku jaką oferuje dobrej klasy kino domowe, ale z drugiej strony gra znacznie lepiej niż głośniki telewizora, a przecież o to tu właśnie chodzi. Nie bez znaczenia jest też design oraz małe gabaryty głośnika, który to idealnie wkomponowuje się w miejsce pod telewizorem, sprawiając wrażenie jednej całości. 

Dzisiaj chciałem was zaprosić do zapoznania się z recenzją jednego z takich Soundbar-ów, który to właśnie pojawił się w wyjątkowo atrakcyjnej cenie 199 zł. HYKKER Soundbar Studio już od dzisiaj znajdziecie w "Mikołajkowej" ofercie sieci Biedronka.

I. Rozpakowanie i ocena zewnętrzna.

W dużym, a właściwie długim kartonowym pudełku znajdziemy głośnik o wymiarach 940 x 77 x 65 mm, zasilacz, pilot zdalnego sterowania oraz przewód typu "cinch" 

Marka HYKKER pomimo iż jest stosunkowo młodą marką na naszym rynku, to już przyzwyczaiła nas że ich produkty cechują się naprawdę wysoką jakością wykonania. Nie inaczej jest też w przypadku Soundbara, już po wyjęci z pudełka odnosimy wrażenie że mamy do czynienia z produktem wyższej klasy niż sugerowała by jego cena  zakupu.  

Głośnik wykonany został z czarnego, błyszczącego plastiku który to w połączeniu z przykrytą materiałem maskownicą oraz srebrną wstawką pośrodku na której umieszczono logo marki, będzie się dobrze prezentował zarówno pod telewizorem jak i też np. na półce w dziecięcym pokoju czy w nowoczesnej kuchni, gdzie posłuży nam jako głośnik Bluetooth.  

Na pochwałę zasługuje tu dokładne spasowanie wszystkich elementów, oraz solidność konstrukcji która nie wydaje z siebie żadnych niepokojących odgłosów. Ponadto producent wyposażył głośnik w gumowe nóżki, oraz uchwyty montażowe do zawieszenia głośnika na ścianie, dzięki czemu jeszcze łatwiej będzie go wam wkomponować w aktualny design waszego pomieszczenia.

Teraz szybkie spojrzenie na tył naszego głośnika,to tutaj znajdziemy wszystkie złącza w jakie został on wyposażony a tych niestety nie ma  zbyt dużo. Do dyspozycji otrzymujemy wejście AUX, czyli popularne "cinche" oraz złącze optyczne TOSlink. Można powiedzieć że to takie niezbędne  minimum - w tej cenie nie możemy narzekać ale chciało by się więcej. 

Oprócz wspomnianych złącz znajdziecie tu jeszcze włącznik oraz wejście zasilania.

Wraz z Soundbarem otrzymujemy pilota zdalnego sterowania. Nie jest to jakaś zaawansowana konstrukcja ale do podstawowych zastosowań powinien wystarczyć. Za jego pomocą będziecie mogli włączyć głośnik, zmienić źródło sygnału lub po prostu regulować natężenie głosu.

Zobacz też naszą wideo-recenzję HYKKER Soundbar Studio

Jeżeli film ci się podobał kliknij  tutaj i subskrybuj nasz kanał

II. Podłączenie i jakość dźwięku

HYKKER Soundbar Studio wyposażony został w dwa głośniki o mocy 20W każdy, zapewniające całkiem przyzwoitą siłę głosu, z powodzeniem wystarczającą do komfortowego oglądania telewizji w średniej wielkości salonie. Jeżeli chodzi o jakość dźwięku, to głośnik dobrze zachowuje się w w przypadku tonów średnich, natomiast ewidentnie kuleją tu tony niskie i wysokie. Przekładając to na język praktyczny, głośnik dobrze sprawdzi się w przypadku oglądania transmisji sportowych, oraz wszelkiego typu programów informacyjnych, i produkcji telewizyjnych, gdzie główny nacisk kładziemy na czystość i wyraźność dialogów. 

Zdecydowanie gorzej wygląda to w przypadku filmów, gdzie oprócz dialogów, mamy często do czynienia z wieloma efektami specjalnymi, które to po prostu mogą tutaj być niesłyszalne, a przynajmniej nie tak, jak tego życzyli by sobie spece od efektów dźwiękowych. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku utworów muzycznych, dlatego też z pewnością nie jest to sprzęt dla melomanów. 

Jeżeli chodzi o samo podłączenie głośnika pod telewizor, to jak już wspominałem mamy tutaj dwie możliwości jeżeli chodzi o połączenie kablowe, a mianowicie złącze AUX i dołączone do zestawu przewody typu cinch, lub też zakupienie specjalnego kabla i połączenie się przez złącze optyczne. 

Jest jeszcze trzecia możliwość która najbardziej przypadła mi do gustu, a mianowicie połączenie bluetooth. HYKKER Soundbar wyposażony jest w technologie bluetooth, dzięki czemu będziemy mogli łączyć się z nim bezprzewodowo ze wszystkich urządzeń wyposażonych w tą technologię, takich jak: telefony, tablety, urządzenia multimedialne, komputery itp. W dobie urządzeń mobilnych jest to niezwykle wygodne i praktyczne rozwiązanie, pozwalające w prosty i szybki sposób odtwarzać naszą muzykę bez użycia kabli. 

 III.Podsumowanie

Wybierając HYKKER Soundbar Studio możecie liczyć na dobrze wykonany głośnik, o ciekawym designie i bardzo atrakcyjnej cenie. Czy jednak warto kupić HYKKER Soundbar Studio? Wszystko zależy od waszych oczekiwań względem niego. Jeżeli głównie oglądacie telewizję i okazyjnie słuchacie muzyki ze smartfona, a efekty dźwiękowe są dla was drugorzędną sprawą, to myślę że głośnik świetnie wpasuje się w wasze oczekiwania i będą to dobrze wydane pieniądze. Jeżeli natomiast jesteście melomanami a efekty dźwiękowe to coś bez czego nie możecie żyć, to niestety nie tędy droga, dla was zakup tego głośnika będzie zupełnie nietrafiony.