Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Banner 2

hykkerHalo004

W dobie smartfonów i phabletów,  zapominamy często o osobach dla których telefon to przede wszystkim urządzenie służące do prowadzenia rozmów telefonicznych i ewentualnie wysyłania i odbierania wiadomości SMS. Oczywiście mówimy tu o Seniorach dla których obsługa dotykowych ekranów oraz zaawansowanych funkcji bywa często kłopotliwa i zazwyczaj sprawia im dużo problemów. To właśnie do tej grupy osób skierowany został pierwszy telefon w portfolio marki HYKKER, który od kilku dni dostępny jest w ofercie sklepów Biedronka.

I. ROZPAKOWANIE / OBUDOWA / JAKOŚĆ WYKONANIA

Hykker Halo zapakowany został w nieduże tekturowe pudełko utrzymane w czarnej kolorystyce z dużym zdjęciem telefonu na froncie oraz specyfikacją techniczną na spodzie.

W pudełku oprócz telefonu znajdziemy: ładowarkę sieciową, kabel USB / microUSB, stację dokującą, oraz kartę gwarancyjną i instrukcję obsługi. 

Hykker Halo jak się okazuje został całkiem nieźle wykonany, plastiki są dobrej jakości, konstrukcja jest solidna i dobrze spasowana, a podgumowane przyciski przyjemne w dotyku.  Telefon dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych białej oraz czarnej, tak więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. 

Oceniając ten telefon trzeba zwrócić uwagę na przyciski klawiatury które są wyjątkowo duże i co ważne podświetlane, dzięki czemu obsługa telefonu jest bardzo komfortowa i nawet starsze osoby nie będą miały problemów z poprawnym wybraniem numeru.

Bardzo dobrym pomysłem jest też dołączenie do zestawu stacji dokującej, dzięki której ładowanie telefonu staje się znacznie prostsze, co szczególnie docenią starsi użytkownicy dla których ciągłe podłączenie wtyczki ładowarki do małego gniazda telefonu często jest dość poważnym wyzwaniem.

Telefon wyposażony został w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1.77", przycisk SOS oraz latarkę 

 II. PARAMETRY / SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Ekran o przekątnej 1.77″

Podświetlane klawisze

Długi czas czuwania

Klawisz SOS

Fotokontakty

Bluetooth

Radio FM

Latarka LED

Aparat fotograficzny

III. FUNKCJE TELEFONU

Telefon jak się można było spodziewać wyposażony został w podstawowe funkcje, chociaż trzeba przyznać że producent pokusił się o kilka niespodzianek, takich jak Bluetooth, odbiornik radiowy działający bez konieczności podłączania słuchawek jako anteny, aplikacji Lupa, odtwarzacza multimedialnego czy tez przycisk SOS.

Menu telefonu nie jest zbyt rozbudowane, dzięki czemu dostęp do aplikacji i ustawień jest intuicyjny i nie powinien nikomu sprawiać problemów.

Podstawowe funkcje możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach

Funkcją która bardzo przypadła mi do gustu jest przycisk S.O.S. W menu telefonu możemy zaprogramować kilka numerów telefonów pod które po naciśnięciu przycisku S.O.S., zostanie wysłany SMS, oraz telefon będzie próbował się dodzwonić na każdy z ustalonych wcześniej numerów. Jest to istotne w przypadku osób starszych i schorowanych które mogą nie mieć siły wybrać numer w razie jakiegoś  zagrożenia i takie rozwiązanie może być dla nich niezastąpione. Działanie tej funkcji możecie zobaczyć w recenzji wideo którą dla was przygotowałem.

 

Ciekawą opcją jest też możliwość przypisania zdjęcia oraz dzwonków do kontaktów, co również może być pewnym ułatwieniem dla użytkowników tego telefonu.

Telefon wyposażono również w aparat VGA, jednak jego działania nie mogę ocenić zbyt pozytywnie. Aby móc w ogóle z niego korzystać potrzebna jest karta microSD, natomiast jakość zdjęć jest na tyle słaba że raczej nie warto sobie zawracać nim głowy.

Dość dużym minusem jest też brak wyjścia słuchawkowego które według mnie powinno się znaleźć na wyposażeniu telefonu i trochę nie rozumiem dlaczego producent z niego zrezygnował. 

Hykker Halo wyposażony został w wydajną baterie o pojemności 400 mAh, pozwalającą na kilka dni pracy telefonu bez konieczności ciągłego ładowania jak to ma miejsce w przypadku smartfonów. Dodatkowo stacja dokująca z funkcją ładowania, sprawia że telefon może być ciągle doładowywany, przez co nie powinno się nigdy zdarzyć że rozładuje się w najmniej odpowiednim momencie.

IV.Podsumowanie

Hykker Halo to klasyczny telefon komórkowy, choć może nie taki klasyczny ponieważ jest on głównie skonstruowany tak, aby jak najlepiej wpasować się w potrzeby najstarszych użytkowników, dla których atutami nie są zaawansowane funkcje i super wydajność, a prostota obsługa i funkcjonalność w codziennym korzystaniu z telefonu. Czytelny wyświetlacz z dużą czcionką, wygodna podświetlana klawiatura oraz funkcja S.O.S. to funkcje które doceni każdy Senior, dla którego ten telefon może być świetnym prezentem z okazji dnia Babci i Dziadka.