Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

banner

hykker fantasy001

Dzisiaj kolejna nowość od marki HYKKER, a mianowicie głośnik Bluetooth wyposażony w funkcję zestawu głośnomówiącego, oraz czterokolorowe podświetlenie LED. Głośnik ten właśnie wchodzi do sprzedaży i dostępny będzie podobnie jak wszystkie produkty tej marki w sieci sklepów Biedronka. Ponieważ dostałem możliwość przeprowadzenia jego testów, już dzisiaj chciałem się z wami podzielić moimi spostrzeżeniami na jego temat. A więc zaczynajmy.

 I. Wykonanie i ocena zewnętrzna 

Głośnik Fantasy HYKKER znajdziemy zapakowany w tekturowe pudełko z dużym okienkiem, przez które już w sklepie będziecie mogli dość dokładnie zapoznać się ze znajdującym się wewnątrz głośnikiem.

W pudelku oprócz głośnika znajdziemy jeszcze kartę gwarancyjną, instrukcję obsługi, oraz specjalny kabel przeznaczony zarówno do ładowania baterii głośnika jak i podłączenia np.telefonu czy tabletu. 

Głośnik Fantasy pomimo iż wykonany został z tworzywa sztucznego, to jednak jest ono bardzo dobrej jakości. Jak widać firma HYKKER podobnie jak w przypadku innych swoich produktów, nadal stawia na wysoką jakość wykonania. Poszczególne elementy są dobrze spasowane a konstrukcja na tyle solidna że nie ma obawy że głośnik rozpadnie się przy pierwszym upadku.

Nieźle wygląda to też jeżeli chodzi o design. Głośnik nawiązuje stylistyką do puszki z popularnym napojem, co sprawia że nie tylko ciekawie wygląda, ale też jest bardzo praktyczny. Bez problemu możemy wrzucić go do plecaka lub wcisnąć do kieszeni, nie martwiąc się że coś się z nim stanie.

Hykker Fantasy wyposażony został w cztery przyciski znajdujące się na jego górnej część, oraz mikrofon który wykorzystamy podczas prowadzeniu rozmów telefonicznych. Wspomniane przyciski służą zarówno do regulacji natężenia dźwięku, włączania podświetlenia LED, odbierania połączeń telefonicznych jak również wyboru źródła sygnału. Ich działanie określam na poprawne i nie mam co do nich żadnych uwag. 

Pod maskownicą głośnika znajdują się cztery różnokolorowe diody LED, które mogą pracować w dwóch trybach - przełączanie się po kolei lub miganie w rytm muzyki, możemy je też całkowicie wyłączyć. Wygląda to nawet ciekawie i z pewnością ucieszy młodszych użytkowników.

Na tylnej części głośnika znajdziemy jeszcze złącze microUSB oraz mechaniczny wyłącznik. 

Zobacz też naszą wideo-recenzję HYKKER Fantasy

 

Jeżeli film ci się podobał kliknij  tutaj i subskrybuj nasz kanał

II. Uruchomienie i ocena działania

Głośnik Hykker Fantasy możemy podłączyć na dwa sposoby, bezprzewodowo za pomocą technologii bluetooth, jak również za pomocą dołączonego przewodu microUSB / Jack 3,5". Przełączanie pomiędzy oboma trybami odbywa się poprzez przytrzymanie przycisku oznaczonego jako "Play" na naszym głośniku. Po wybraniu któregokolwiek z trybów zostaniemy o tym poinformowani odpowiednim komunikatem w języku polskim. 

W przypadku połączenia bluetooth, głośnik nie może znajdować się dalej niż 15m od nadajnika, czyli np. naszego smartfona lub tabletu. Oczywiście jeżeli na przeszkodzie pomiędzy oboma głośnikami będą znajdowały się jakieś przeszkody, takie jak np. ściany, to odległość ta będzie znacznie mniejsza.

No dobrze wiemy już że głośnik jest nieźle wykonany, nieźle wygląda i łatwo łączy się z naszymi innymi urządzeniami, pozostaje jednak najważniejsze pytanie - jak gra?. 

Tutaj niestety nie jest już tak dobrze. Odtwarzanie niskich jak i wysokich tonów jest dalekie od oczekiwań, co akurat nie było dla mnie zaskoczeniem, mając doświadczenie z podobnymi tego typu głośnikami, ale przyznam się że liczyłem na to że głośnik będzie przynajmniej nieco głośniej grał. Jak dla mnie gra on zbyt cicho, przez co jego zastosowanie staje się nieco ograniczone. 

Jako głośnik stojący na biurku z którego leci nasza ulubiona muzyka, podczas gdy my akurat pracujemy, sprawdzi się całkiem nieźle, tym bardziej że będziemy też mogli prowadzić za jego pomocą rozmowy telefoniczne nie odrywając się od naszych zajęć. Jeżeli jednak liczycie że rozkręcicie za jego pomocą mała imprezę, to niestety muszę was rozczarować, do tego ten głośnik raczej się nie nadaje. 

III. Podsumowanie

HYKKER Fantasy to całkiem udana konstrukcja jeżeli chodzi o wykonanie i design, jednak jego zastosowanie zostało nieco ograniczone poprzez zbyt niską moc. Głośnik jak dla mnie gra zbyt cicho i słabo radzi sobie z niskimi i wysokimi tonami, jednak z pewnością jest alternatywą dla głośników wbudowanych w nasze smartfony czy tablety. W porównaniu z nimi gra on zdecydowanie lepiej. Jego atutem jest też zastosowany w nim system głośnomówiący, który może okazać się bardzo przydatny w niektórych sytuacjach. Czy zatem warto kupić głośnik HYKKER Fantasy? Dużo będzie zależało od jego ceny która na dzień dzisiejszy nie jest mi znana, jeżeli nie będzie zbyt wygórowana to z pewnością będziemy mogli wziąć go pod uwagę, w przeciwnym razie trzeba się będzie mocno zastanowić nad jego zakupem.