Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Banner 2

alcosense excel standing with box pl small

AlcoSense Excel to alkomat który w ostatnim czasie zebrał chyba najwięcej pozytywnych opinii i wyróżnień zarówno za świetny design, bardzo dobre wykonanie oraz przede wszystkim profesjonalny sensor elektrochemiczny gwarantujący precyzyjne pomiary. Czy jednak rzeczywiście jest tak dobry? tego dowiecie się z dzisiejszej recenzji.

Zanim jednak zaprosimy was do recenzji kilka informacji ze strony producenta:

........Użyty w alkomacie AlcoSense Excel profesjonalny czujnik elektrochemiczny wielkości 64mm2 jest mniejszą wersją 200mm2 sensora używanego przez policję w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii i innych krajach Unii Europejskiej. 

Wielu producentów utrzymuje, że ich wyroby są wyposażone w "czujniki policyjne" lub podobne do policyjnych tylko dlatego, że za wynik pomiaru odpowiada sensor elektrochemiczny. Jednak nie wszystkie czujniki elektrochemiczne są takie same... Czujnik Excela jest dokładnie tego samego typu, jak te stosowane przez służby mundurowe i różni się od nich wyłącznie wielkością sensora. Urządzenie zapewnia niezwykłą w tym przedziale cenowym precyzję pomiaru.

Klarowny i dokładny wynik

AlcoSense Excel wyposażono w 1,8 calowy wyświetlacz LCD, który pokazuje klarowny i dokładny pomiar zawartości alkoholu w organizmie. Zgodnie z preferencjami użytkownika wynik przedstawiany jest w postaci zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu (mg/l) albo promili we krwi (‰BAC). Jeśli wynik testu przekracza dozwolony limit lub jest blisko granicy limitu, Excel poinformuje o tym fakcie użytkownika alkomatu. Na ekranie pojawi się ikona informująca o zakazie prowadzania pojazdu.

Pamięć wyników testów

Excel umożliwia przechowywanie w pamięci urządzenia aż do 24 ostatnich wyników testów. 

Detektor ciśnienia i objętości próbki powietrza oraz funkcja kompensacji temperatury

Najbardziej dokładnym sposobem mierzenia zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu jest pobranie próbki powietrza pochodzącej z głębi płuc. W tym celu należy najpierw wydmuchać litr powietrza i dopiero wtedy uzyskuje się odpowiednią jakościowo próbkę do wykonania pomiaru. Jeśli próbkę pobrano zbyt wcześnie (nie z głębi płuc lub zbyt małą objętość) alkomat może dać zaniżone lub niespójne wyniki.

Konkurencyjne alkomaty dostępne w podobnym przedziale cenowym korzystają z zegara w celu oszacowania czasu potrzebnego do wydmuchnięcia z płuc powietrza o pojemności jednego litra. Należy jednak pamiętać, że użytkownicy wykonują test wydmuchując próbkę z różnym ciśnieniem i faktyczna objętość wydychanego powietrza może ulegać znacznym wahaniom, co w efekcie prowadzi do przeprowadzenia pomiaru w niewłaściwym momencie i uzyskania błędnego wyniku.

AlcoSense Excel „mierzy objętość powietrza wydychanego podczas testu i dokonuje pomiaru, gdy wyniesie ona równo jeden litr, co zapewnia największą dokładność. W celu zapewnienia jeszcze bardziej precyzyjnego odczytu, podawane wyniki uwzględniają dodatkowo czynnik temperatury. Dzięki temu niezależnie od tego, czy test dokonywany jest w największych od trzydziestu lat upałach, czy w środku śnieżycy, wyświetlane dane są możliwie najdokładniejsze.

Tyle teorii a teraz zapraszamy już do recenzji wideo alkomatu AlcoSense Excel:

 

Podsumowanie

Jeżeli dobrnęliście do końca recenzji to z pewnością wiecie już dlaczego AlcoSense Excel jest tak dobrze oceniany zarówno przez branżową prasę jak i zwykłych użytkowników. Alkomat został bardzo dobrze wykonany, świetnie się prezentuje a jego obsługa jest niezwykle intuicyjna, co oczywiście trzeba docenić jednak nie to jest tu najważniejsze. Jak dla mnie największe znaczenie ma tu zastosowany czujnik elektrochemiczny który gwarantuje bardzo precyzyjne pomiary i sprawia że AlcoSense Excel  jest jednym z nielicznych alkomatów dostępnych na rynku na którym można w pełni polegać. Oczywiście cena tego alkomatu nie należy do najniższych, jednak czy da się wycenić swoje bezpieczeństwo, bezpieczeństwo najbliższych czy też innych uczestników ruchu? Z tym pytaniem pozostawiam was samym sobie.