Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Banner 2

Gigaset GS100 GS180 GS185m

Rodzina smartfonów Gigaset powiększyła się o trzy nowe modele, kierowane do różnych grup odbiorców. Najbardziej zaawansowany Gigaset GS185 posiada ekran HD+ o przekątnej 5.5" i korzysta z procesora Qualcomm Snapdragon 425. Model GS180 z wyświetlaczem 5” spełni oczekiwania melomanów– na jego pokładzie znalazł się chipset audio NXP oraz wysokiej jakości głośnik.

Natomiast Gigaset GS100 z systemem operacyjnym Android Go będzie propozycją dla użytkowników z mniejszym budżetem. Wszystkie nowe urządzenia to telefony klasy podstawowej, wyróżniające się jednak wyposażeniem, wydajnością i jakością.

GS180 oraz  pracują pod kontrolą czystego sytemu Android 8.1 Oreo. Główne kamery mają rozdzielczość 13 MP, a frontowe – w zależności od modelu – odpowiednio 8 MP oraz 13 MP. Smartfony posiadają 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB ROM. W GS180 zastosowano wymienny akumulator o pojemności 3000 mAh, natomiast w GS185 bateria posiada 4000 mAh. W jednym i drugim modelu znalazło się miejsce na dwie karty SIM (2 sloty nano-SIM) oraz kartę microSD. Telefony zostały wyposażone w czytnik linii papilarnych, czujnik położenia, czujnik zbliżeniowy, czujnik oświetlenia oraz e-kompas. Dodatkowo, GS185 posiada wbudowany żyroskop. Smartfony obsługują sieć 2G, 3G oraz 4G, a także standard Voice over LTE (VoLTE). W GS185 dostępne jest dodatkowo Voice over WiFi (VoWiFi).

Model GS100 będzie pierwszym smartfonem Gigaset z systemem Android Go, przeznaczonym dla mniej wydajnych, budżetowych telefonów. Mimo, iż GS100 posiada 1 GB pamięci RAM i 8 GB ROM, może pochwalić się 5,5” wyświetlaczem HD+ o rozdzielczości 1440 x 720 pikseli, głównym aparatem 8 MP, kamerą frontową 5 MP oraz wymiennym akumulatorem 3000 mAh.

W ramach pilotażowego projektu Gigaset rozpoczął produkcję modelu GS185 w swoich fabrykach w niemieckim Bocholt. − To potwierdza naszą innowacyjność i zapewnia szereg korzyści klientom – podkreślił Andreas Merker, szef działu urządzeń przenośnych w firmie Gigaset. − W ofercie Gigaseta po raz pierwszy pojawił się smartfon z procesorem Snapdragon, telefon z dodatkowym chipsetem audio oraz model z systemem Android Go. Nasze produkty się rozwijają. Nowe modele celują w średni i budżetowy segment rynku, gdzie będziemy walczyli atrakcyjną ceną oraz dobrą jakością urządzeń. Symbol „Made in Germany” będzie tego potwierdzeniem – podsumował premierę Jacek Adamiak, zajmujący się sprzedażą i marketingiem marki Gigaset w Polsce.

Zaprezentowane smartfony Gigaset trafią do sprzedaży w naszym kraju w czerwcu i lipcu br. Orientacyjne ceny urządzeń, podane w Euro w dniu premiery, wynoszą: GS100 – 119 Euro, GS180 – 149 Euro oraz GS185 – 179 Euro.