Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Banner 2

3D8G7713

Są dwa rodzaje vloggerów. Pierwsi ustawiają przed sobą aparat na statywie i zaczynają nagrywać. Ujęcie jest statyczne i szczerze mówiąc nudne, ale charyzmatycznemu mówcy nawet w takich warunkach udaje się przyciągnąć widownię. Drugi rodzaj to twórcy, którzy przywiązują dużą wagę do atrakcyjności kadru, nagrywają dużo w plenerze a ich ujęcia są dynamiczne i efektowne.

Jeśli chcecie należeć do tej drugiej grupy tak jak np. Casey Neistat, ale w przeciwieństwie do niego nie wiecie zbyt dużo o fotografii i wideo lub nie dysponujecie tak dobrym sprzętem, to zapewne swoje filmy musicie nagrywać telefonem. Najnowsze smartfony posiadają bardzo zaawansowane tryby rejestracji wideo, ale jest jedna rzecz, która popsuje każde nagranie - trzęsący się obraz. O ile statyczne ujęcia z najnowszego Samsunga czy iPhona wyglądają fenomenalnie, to już nagrywanie podczas chodzenia zdradza amatorski charakter nagrania.

Czy istnieje prosty sposób na uzyskanie reporterskiego stylu nagrywania bez profesjonalnego sprzętu? Na co trzeba zwrócić uwagę?
Dobre ujęcie to przede wszystkim idealnie wystabilizowane ujęcie i to bez względu na warunki; oprócz tego musimy zadbać także o szeroki kąt widzenia. Ważne aby wykorzystywane przez nas urządzenia były intuicyjne i można było je obsługiwać dosłownie jedną ręką. Jest to do zrobienia – wystarczy nam do tego tylko smartfon nagrywający dobre wideo i kompaktowy gimbal FeiyuTech SPG Live. Cały zestaw nie przekroczy wagą pół kilograma i można go obsługiwać jedną ręką.

Jeśli ktoś nigdy nie używał gimbala, będzie zdziwiony z jaką łatwością można rejestrować wideo i nagrywać nawet najbardziej wymyślne ujęcie z wysokiej lub bardzo niskiej perspektywy. Urządzenie zadba o utrzymanie telefonu w jednej pozycji i wyeliminuje gwałtowne ruchy oraz wstrząsy. Na szczególną uwagę zasługuje joystick, który jest wrażliwy na siłę nacisku – pozwala wykonać bardzo powolny ruch przy małym odchyleniu joysticka i bardzo szybki ruch kiedy odchylimy go maksymalnie. Urządzenie posiada też tryb podążania za naszym ruchem, w którym nie musimy wcale używać joysticka - w przypadku wychylania ręki z gimbalem w jakimś kierunku będzie on płynnie pochylał smartfon tak żeby uzyskać zamierzony kadr.

Pod joystickiem znajdziemy przycisk, którym włączamy/wyłączamy i zmieniamy tryb pracy gimbala. Dzięki niemu możemy między innymi błyskawicznie przejść między normalnym trybem pracy a trybem selfie, który to pozwala np. wtrącić własną reakcję na nagrywane wydarzenia i powrócić do nagrywania w ciągu paru sekund. Wystarczy spróbować, żeby bardzo szybko przyzwyczaić się do intuicyjnej obsługi gimbali FeiyuTech. Więcej informacji na temat samego urządzenia znajdziecie na www.feiyu-tech.pl