Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Banner 2

fboxX009 

Ferguson FBOX 4X to multimedialne rozszerzenie do telewizora lub monitora, które prócz odtwarzania treści audio i wideo pozwala na wiele, wiele więcej! Dzięki dostępowi do pełnej zawartości sklepu z aplikacjami Google Play, możesz za pomocą tego niewielkiego mini-PC odbierać na ekranie swojego telewizora maile, przeglądać strony internetowe, grać w gry i robić setki innych rzeczy!

Bezkompromisowa jakość obrazu

Ferguson FBOX 4X to nowa jakość materiałów wideo dla każdego miłośnika filmów i seriali. Sprzętowe wsparcie obsługi HDR (High Dynamic Range) przy 10-bitowej głębi kolorów realizowane specjalnymi algorytmami HGL (Hybrid Log-Gamma) znakomicie poprawia rendering przejść tonalnych i subtelnych odcieni kolorów. Doświadcz odwzorowania niewiarygodnego poziomu detali i doskonałej jakości grafiki z zachowaniem pełnej dynamiki obrazu i pełnej głębi jego kolorów!

Sprzętowe wsparcie dekodowania wideo

Dzięki pełnej, sprzętowej obsłudze kodeka VP9, będziesz mógł się cieszyć jeszcze szerszą ofertą dostawców treści najwyższej jakości, takich jak Netflix, Google, HBO Go i inni. Oczywiście Ferguson FBOX 4X oferuje pełne wsparcie kodeków H.264/AVC i H.265/HEVC w pełnej rozdzielczości 4K UHD w 60 klatkach na sekundę i 10-bitową głębią kolorów.

Ciesz się najlepszą jakością dźwięku

Podłącz Ferguson FBOX 4X cyfrowym interfejsem HDMI 2.0 do swojego amplitunera lub telewizora z obsługą dźwięku przestrzennego i pozwól swoim głośnikom wykreować dla Ciebie przestrzeń dzięki funkcji przesyłania dźwięku w niezmienionej postaci do systemu audio (audio pass through). Ferguson FBOX 4X w pełni obsługuje sprzętowe wsparcie dekodowania standardu Dolby Digital Plus oraz połączenia wielu kanałów do prostego sygnału stereo w razie takiej potrzeby.

Bogactwo obsługiwanych formatów plików

Ferguson FBOX 4X obsługuje wszystkie popularne oraz większość mniej popularnych formatów plików wideo, takich jak: MKV, AVI, MPG, MPEG, M4V, MOV, ISO, VP9, WMV i dziesiątki innych. Posiadasz kopie swoich płyt Blu-ray w postaci obrazów ISO? Żaden problem! Po prostu wskaż miejsce ich przechowywania odtwarzaczowi Kodi i ciesz się swoimi płytami!

HDMI 2.0 - bo szerokość pasma się liczy!

Ferguson FBOX 4X obsługuje standard HDMI 2.0, dzięki czemu możliwe jest przesyłanie do odbiornika dużych ilości danych audio/wideo. HDMI w wersji 1.4 może przesyłać do 10.2 Gbps danych, co przekłada się na obraz 4K UHD w maksymalnie 24 klatkach na sekundę. HDMI w wersji 2.0 może przesyłać do 18 Gbps danych, co przekłada się na obraz 4K UHD w stałych 60 klatkach na sekundę. To idealna płynność obrazu...

Bluetooth 4.0 - podłącz zewnętrzne urządzenia

Ferguson FBOX 4X obsługuje Bluetooth w wersji 4.0, co pozwala na podłączenie do urządzenia zestawu głośników Bluetooth, klawiatury, myszy, pilota czy kontrolera do gier aby w pełni wykorzystać możliwości FBOXa 4X.

Dwuzakresowe Wi-Fi 2.4/5 GHz

Ferguson FBOX 4X obsługuje obydwie częstotliwości Wi-Fi: 2.4 i 5 GHz. Dzięki obsłudze pasma 5 GHz FBOX 4X może wykorzystywać nowocześniejsze, szybsze i bardziej pojemne pasmo do bezprzewodowego odtwarzania nawet najbardziej wymagających treści wideo. Pasmo 5 GHz to również większa odporność na zakłócenia. Na paśmie 2,4 GHz - oprócz sieci Wi-Fi - działa wiele innych urządzeń (np. niektóre modele kuchenek mikrofalowych), mogących wprowadzać zakłócenia i obniżać jakość sygnału. Pasmo 5 GHz wolne jest od zakłóceń wprowadzanych z popularnego sprzętu domowego.

Port Ethernet LAN

Ferguson FBOX 4X posiada port Ethernet LAN o szybkości 100 Mbps, dzięki któremu można zestawić z routerem lub switchem stabilne, szybkie łącze kablowe. Nawet obrazy płyt Blu-ray nie będą na takim łączu problemem – odtworzysz je płynnie i nie przejmując się wydajnością łącza.

Sieciowo zaawansowany

Korzystaj z udostępnionych w sieci lokalnej i zewnętrznej zasobów audio i wideo! Ferguson FBOX 4X doskonale współpracuje z Twoim środowiskiem sieciowym dzięki pełnemu wsparciu popularnych protokołów sieciowych, takich jak Samba, Zeroconf, NFS... Jeśli posiadasz swój domowy serwer NAS, Ferguson FBOX 4X jest logicznym przedłużeniem jego możliwości - doskonale nadaje się do przeniesienia zgromadzonych na serwerze treści na ekran Twojego telewizora lub monitora.

Prosty i elegancki interfejs użytkownika

Ferguson FBOX 4X posiada rozwijany przez firmę Ferguson interfejs, który doskonale spełnia swoje zadanie: nie wchodzi w drogę, ułatwia komunikację z urządzeniem, przyspiesza wybór opcji, pozwala cieszyć się obsługą zainstalowanych aplikacji.

Android 6.0 Marshmallow

Całe urządzenie działa w oparciu o nową, dopracowaną i stabilną dystrybucję systemu Android: Marshmallow (Android 6.0). Nowoczesny system obsługuje nowoczesne urządzenia zewnętrzne, zapewnia stabilne połączenia sieciowe, oferuje pełne bogactwo oprogramowania dostępnego z niczym nielimitowanego, oficjalnego sklepu z aplikacjami Google Play. Podłącz do FBOXa 4X myszkę i klawiaturę i ciesz się najbardziej osobistym z komputerów PC.

Aplikacja Kodi

Masz już bibliotekę swoich ulubionych filmów, seriali telewizyjnych, muzyki, zdjęć i filmików rodzinnych? Aplikacja Kodi stworzy z nich przejrzystą bibliotekę, uzupełni danymi pobieranymi z internetu, takimi jak okładki i opisy filmów oraz ich oceny, zadba o odpowiedni podział seriali na sezony, usystematyzuje informacje o bibliotece muzycznej i pozwoli po niej swobodnie nawigować a z rodzinnych zdjęć zrobi piękną prezentację.

Napisy do filmów? Wbudowane wtyczki pobiorą napisy z najpopularniejszych polskich i zagranicznych serwisów.

Filmy 3D? Obsługiwane!

Obrazy płyt Blu-ray? Obsługiwane!

Naprawdę, ciężko znaleźć jakąś funkcję nieobsługiwaną przez tę aplikację.

Netflix, HBO GO, VOD

Ferguson FBOX 4X to idealne urządzenie dla serwisów VOD (Video On Demand). Netflix czy HBO Go działają doskonale i wyświetlają treści w wysokiej rozdzielczości. Jesteś fanem innych serwisów VOD? Po prostu zainstaluj odpowiednie aplikacje ze sklepu Google Play i ciesz się swobodnym dostępem do treści wprost na ekranie Twojego telewizora!

Ferguson FBOX 4X – mały i zgrabny

Ferguson FBOX 4X to niewielkie (wymiary: 85*85*15 mm!), nie rzucające się w oczy i nie psujące wyglądu salonu urządzenie, które można schować w dowolnym miejscu lub nawet zamontować na obudowie telewizora. Niewielkie rozmiary pozwalają nawet wrzucić FBOXa w kieszeń czy jako dodatek do torby na laptopa. Jest to jedno z najmniejszych i najładniejszych urządzeń dostępnych obecnie na rynku, które przy okazji nie ma problemów z odprowadzaniem ciepła. Konstrukcja FBOXa jest zwarta i odporna na czynniki zewnętrzne.

Ferguson FBOX 4X jest już dostępny w dobrych sklepach z elektroniką użytkową i w sklepie internetowym producenta: http://sklep.ferguson.pl